FC Kuressaarel jäi mängus Levadiaga puudu kogemustest

Jalgpalli Premium-liiga ühe favoriidi Tallinna FCI Levadiaga pühapäeval võõrsil vastamisi olnud FC Kuressaare kaotas võitlusliku kohtumise 0 : 4, esmajoones andis tunda kogemuste puudus.

“Oleme kui õpilane, kes on palju puudunud, ja nüüd tuleb teha järeltööd, eeskätt tuleb vaeva näha, et mängutempo ja tasemega kohaneda,” ütles peatreener Jan Važinski pärast mängu.

Tallinnas Sportland Arenal lasid saarlased endale 3 : 0 väravad lüüa 5., 11. ja 27. minutil. “Kui esimesed kakskümmend minutit välja jätta, siis pole midagi hullusti,” tõdes Važinski. “Saime ka oma võimalused, aga mäng kestab ikkagi 90 minutit ja Premium-liigas on nii, et kui pole valmis, siis karistatakse kohe ära. Esimesel poolajal oli meie mängus vigu, aga suutsime neid parandada.”

16. minutil oli saarlaste parim võimalus, kui Eerik Poopuu sai nurgalöögi järel peaga löögile, kuid kaitsja Dima Kruglov tõrjus palli väravajoonelt. Hetk hiljem sai Poopuu täpse söödu Maarek Suursaarelt, kuid pealelöögi tõrjus väravavaht Sergei Lepmets.

52. minutil pääses Sander Laht vasakult läbi ja Poopuu sai vabalt löögile, kuid pall lendas mööda. Paaril korral pääses ohtlikult löögile vahetusest sekkunud Mario Stern, kuid suurt ohtu ta võõrustajate väravale luua ei suutnud. “Eerikul olid head võimalused ja eriti teine oli meie parima rünnaku tulemus,” märkis Jan Važinski.

Teisel poolajal lõi Levadia rohkem ohtlikke momente, kuid häid tõrjeid pakkunud Ingmar Paplavskist üle mängida ei suudetud. Ainsa tabamuse sai kirja 60. minutil keskkaitsja Sander Viira, kes lõikas Pavel Marini paremalt antud söödu oma väravasse.

Järgmised mängud on aga juba suurema kaaluga, kui kohtutakse Viljandi JK Tuleviku ja Tallinna JK Kaleviga. “Nii meil kui ka vastastel on nendes kohtumistes plaan kindlasti punkte võtta,” rääkis Jan Važinski. “Määravaks saab taastumine, sest kaheksa päevaga tuleb mängida kolm mängu ja Tulevikuga mängimise eel on meil puhkamiseks 72 tundi.”

Print Friendly, PDF & Email