Tööõnnetuste arv Saaremaal aina kasvab (2)

Eelmisel aastal juhtus Eestis 5184 tööõnnetust ehk 14 tööõnnetust päevas. Saare maakonnas oli mullu tööõnnetusi 162, aasta enne seda 124 ning 2015. aastal 106.

Rääkides mulluste tööõnnetuste raskusastmest, oli kergeid õnnetusi saarlastel tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Abeli sõnul 124 ja raskeid tööõnnetusi 38.

Kogu Eestis eelmisel aastal registreeritud 5184 tööõnnetusest 4058 lõppesid töötaja jaoks kerge kehavigastusega, 1117 töötajat said raske kehavigastuse ning hukkus üheksa inimest. Peamine tööõnnetuste riski­grupp on 23–34-aastased mehed.

Enim õnnetusi juhtus metallitööstuses, riigikaitses ja kaubanduses. Tööõnnetuste tõttu võeti eelmisel aastal 7464 töövõimetuslehte, mille hüvitamiseks kulus 4,4 miljonit eurot.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul näitab raskete tööõnnetuste kasvav arv, et meie ohutuskultuur on pea olematu. “Analüüsist selgub, et aastaga kasvas oluliselt raskete tööõnnetuste osakaal, kus töötaja pidi vigastuse tõttu töölt eemale jääma. See toob aga kaasa otseseid kulusid nii tööandjale, riigile kui ka ühiskonnale tervikuna. Rääkimata inimesest endast ja tema lähedastest, kes kahju kannatavad,” ütles ta.

Tööõnnetuste uurimine kinnitab Maripuu sõnul, et pea kõiki õnnetusi olnuks võimalik ennetada. Selleks peab tööandja kehtestama ohutusjuhised, mida töötajad peavad järgima. “Eelmisel aastal nägime, et üha enam tööandjaid hindab töökeskkonna riske ja tegeleb nende maandamisega. Loodame, et see trend jätkub ka sel aastal,” lisas Maripuu.

Print Friendly, PDF & Email