MULJE: Tänukontsert puuetega inimeste kojas

Muusikaõpetajale on see hingepärl, kui saad nautida kontserti publiku hulgas. Saaremaa PIK-i majas on mul alati soe ja imeline tunne. Olen tänulik, et saan olla osaline selle maja üritustel.

Kuna 22. veebruaril toimunud kontsert oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, siis oli ka saal väga maitsekalt ja päevakohaselt PIK-i tegevustoa inimeste meisterdatud dekoratsioonidega kaunistatud.

Südame tegid soojaks esinejad maja tegevustoast, kes esitasid kaks numbrit kannelde ja lauluga. Millise rõõmuga seda tehti! Ei lugenud siin ei kehv nägemine ega ka liikumispuue.

Järgmiseks tuli lavale ansambel Viu. Esitati 11 numbrit. Uskumatu, kui kõrgetasemelised esitused! Pole ka ime, et vabariiklikel puuetega inimeste festivalidel on ansamblit kõrgelt hinnatud.

Veel astus laval üles ansambel Viis, kes esitas viis laulu. Olen kursis selle ansambli repertuaariga ja ka seekord suutsid nad mind võluda oma lihtsuse ja ehedusega. Ansambel Viis on Eestit esindanud rahvusvahelisel nägemispuuetega inimeste kerge muusika festivalil Balti Laine, kus Marju Saar on korduvalt pälvinud parima naissolisti tiitli.

Imetlen Marju Saare pehmet hääletämbrit ja lavasarmi. Ja just sel päeval oli ka Marju sünnipäev! Nii mina kui ka publik oleksime talle tahtnud laulda sünnipäevalaulu, kui oleks vaid vargsi sellest teada antud.

Lõpulaul “Päev ja päev” tuli uuesti kordamisele ja ka publikul oli võimalus kaasa laulda, sest sõnad olid trükitud kavalehele.

Mis läks hinge? Külalistele kingiti omavalmistatud sinimustvalged lehvikud, millele oli trükitud info Saaremaa PIK-i tegemiste kohta! Lööv ja lihtsate vahenditega teostatud. Väga kaunid olid esinejate rotangist kaelaehted – ja jällegi oma maja inimese Marje Halleri (Saaremaa pimedate ühingu liige) kätetöö. Mainimata ei saa jätta ka sama meistri käe all sündinud punutud kikilipsu Avo Levisto kaelas ja punutud linnukesi Karl-Mihkel Truu päevakohase autorifoto kohal.

Kontserdi järel pakuti külalistele Saaremaa PIK-i tegevustoa inimeste valmistatud isuäratavaid küpsisetorte, teed ja kohvi.

Koduteel mõtlesin, et ainult südamega võib õigesti näha ja andja süda teeb kingi, st kontserdi, kalliks ja hinnaliseks.

Malle Veske,
Kuressaare Vanalinna kooli muusikaõpetaja

Print Friendly, PDF & Email