PERSOON: Pereõde Anu uks on alati avatud

Luukase perearstikeskusesse sisse astudes teavad inimesed, et neid tervitab alati heatujuline ja rõõmsameelne pereõde Anu Kelder. Paljud on alles hiljem mõistnud, et tegemist ei olegi arsti, vaid pereõega, sest pideva õppimise ja enesearendamisega hõivatud Anu võib tõepoolest kogemata arstiks pidada.

ALATI VALMIS AITAMA: Pereõde Anu Kelder on oma sõnul lubanud inimestel alati oma jutule tulla. Ka siis, kui aega pole kinni pandud.
IRINA MÄGIPaljudele tuleb üllatuseks ka see, et sel nädalal oma esimest suurt juubelit tähistanud Anu (50) ei ole teps mitte põline saarlane, vaid sündinud ja kasvanud hoopis Viljandis. Saaremaale tuli ta 1991. aastal pärast Tallinna meditsiinikoolis ämmaemanda eriala omandamist. Nii töötaski ta seitse aastat Kuressaare haigla naistenõuandlas ämmaemandana. Kuigi see amet oli Anule äärmiselt südamelähedane, oli tal alguses olnud hoopis plaan lastearstiks õppida.

“Keskkoolis otsustasin, et lähen pediaatriat õppima, aga ei saanud ülikooli sisse. Jäin täpselt joone alla, nii et kui nimekirjad üles pandi, oli minu nimi napilt välja jäänud. Siis töötasin aasta aega Tartu lastehaiglas, seejärel Tartu sünnitusmajas, kus olid äärmiselt toredad ämmaemandad,” räägib Anu, kes sünnitusmaja sanitarina assisteeris ämmaemandaid ning otsustas siis ka ise ämmaemandaks õppida.

Kuna Tartus sellele erialale vastuvõttu polnud, kolis Anu pealinna ja otsustas pärast meditsiinikooli lõpetamist võtta suuna Saaremaale.

“Kui sa küsid, miks ma noorikuna Saaremaale tahtsin, siis ega ma tea. Ei olnud lihtsalt tunnet, et tahaks mandrile jääda. Miks noor inimene tahab, mida ta tahab, ei oska öelda,” sõnab ta naerdes…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email