FC KURESSAARE: SANDER VIIRA: duublil on vaja leida meeskonnavaim

RÜNNAKUL: Mark-Kristjan Pitk lööb värava.
Foto: ALVER KIVI

Treener Sander Viira peab teises liigas mängiva FC Kuressaare II üheks peamiseks eesmärgiks teha korralik võistkond, mingi kindel tabelikoht ei ole kunagi olnud prioriteediks.

“Eelmise hooajaga võrreldes on vaja palju muuta,” leiab Sander Viira. “Esiteks oli eelmisel aastal selline pilla-palla sats ja keegi ei tundnud seda oma võistkonnana. Klubi poolelt läks võib-olla sellega valesti, et oli kaks treenerit, aga ka mängijamaterjali oli vähe, sats oli kehvasti komplekteeritud.”

Viira sõnul sai meeskond kohe hooaja algul suuri kaotusi ja see hirmutas kindlasti paljud mehed ära. Nüüd oleks vaja tekitada kindel punt, kellel tekiks ka korralik meeskonnavaim. Kui 2017. aastal olid koosseisus üsna noored mängijad, siis nüüd soovitakse leida ka kogenumaid mehi. Eeskätt näeb treener selles rollis mängijaid, kes on esimeses tiimis lõpetanud.

Samas on uusi noori, kellega teises liigas mängimisel arvestada, vähe, sest üks grupp, kes mullu sel tasemel pallis, lõpetas millegipärast jalgpalli mängimise. “Aga 2001. aastal sündinute hulgas on meil neli-viis poissi olemas ja päris katastroof ka pole,” tõdeb Sander Viira.

FC Kuressaare II üks peamisi eesmärke on siiski jätkuvalt valmistada ette mängijaid esindusmeeskonnale. Täna saab neil olema keerulisem, sest hüpe teisest liigast meistriliigasse on suur.

“Esiliigas oli kindlasti lihtsam panna noori väljakule,” märgib Viira. “Aga võimalik, et need mehed, kes olid eelmisel hooajal põhimeeskonnas põhimängijad, peavad ka duublist alustama, kuna konkurents on tihe. Samas on see kõigile kasuks, teeb mehed tugevamaks ja paneb oma koha pärast rohkem võitlema.”

Teise liiga Lääne/Lõuna tsoonis mängivad: FCI Tallinn, Viimsi JK, JK Tabasalu, Türi Ganvix JK, Viljandi JK Tulevik U21, Raplamaa JK, FC Otepää, FC Kuressaare II, Pärnu JK Vaprus II, Tõrva JK, Paide Linnameeskond III, Pärnu JK Poseidon, Põhja-Tallinna JK Volta, Läänemaa JK.

Print Friendly, PDF & Email