FC KURESSAARE: SAAREMAA CUP tahab saada veelgi paremaks

Noored jalgpallurid mängu alustamas.
Foto; KARL-JAKOB TOPLAAN

2002. aastast FC Kuressaare korraldatav noorte jalgpalliturniir Saaremaa Cup on saanud rahvusvaheliseks võistluseks. 2018. aasta turniir toimub 29. juulist 1. augustini ja klubi tahab korraldusliku poole pealt veelgi juurde panna.

Turniiri eesmärk on anda noortele jalgpalluritele lisaks meeldejäävatele emotsioonidele palliplatsilt ülevaade ka Saaremaa kaunist loodusest ja vaatamisväärsustest. Kuna võistlused on rahvusvahelised, siis ootame osalema külalisi nii teistest Eesti linnadest kui ka Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Venemaalt ja võimalusel kaugemaltki. Erinevate riikide võistkondade kohaletulek annab noortele võimaluse näha ja tunnetada erinevaid kultuure nii jalgpalliväljakul kui ka selle kõrval, suheldes teiste osalejatega.

FC Kuressaare noortetöö juht Mario Pruul ütles, et turniiri üldises korralduses suuri muudatusi ei kavandata. “Katsume korralduslikus pooles igal pool juurde panna, eelmine aasta ei olnud selles osas väga hea. Tahame esinduse mängu saada avamisõhtule ja iga vanusegrupi finaale linnastaadionile,” lausus ta.

Saaremaa CUP toimub tavaliselt poistele vanuseklassides U15, U12, U11, U10 ja U9 ning alates 2013. aastast ka tüdrukutele. Mängud toimuvad Kuressaare kunstmuruväljakul, täiskasvanute gümnaasiumi staadionil, Titerannas, linnastaadionil ja Kuressaare gümnaasiumi staadionil.

Lisaks jalgpallile pakutakse külalistele võimalust külastada Kuressaare vanalinna, Saaremaa piiskopilinnust ja tutvuda muude vaatamisväärsustega.
Turniiri korraldajad üritavad anda endast parima, et kõigil mängijatel, treeneritel, lastevanematel ja pealtvaatajatel oleksid päevad Saaremaal emotsiooniderohked ja meeldejäävad.

Print Friendly, PDF & Email