FC KURESSAARE: Mairo Miil ja Rasmus Saar võtavad FC Kuressaarega liitumist hüppelauana

Vahepeal FC Flora koosseisu kuulunud FC Kuressaare kasvandikud Mairo Miil ja Rasmus Saar on koduklubis tagasi ja loodavad Premium-liiga mängudega uue tuule tiibadesse saada.

Kaitsja Mairo Miili sõnul on tal hea meel FC Kuressaarega liituda, on ta ju sellest klubist sirgunud. “Kuna meeskonnakaaslased on tuttavad, on vastuvõtt olnud väga positiivne ja saan kõigiga hästi läbi,” lausub ta.

Miili sõnutsi on FC Flora ja FC Kuressaare kõige suurem vahe just selles, et üks on professionaalne meeskond ja teine amatööride meeskond. FC Floras on trennid väga intensiivsed ja vahel on ka kaks trenni päevas.

“Samas on Kure meeskond oma suhtumist treeningprotsessi kindlasti parandanud,” leiab kaitsja. “Mehed pingutavad, et õhtuti hilja trennidesse jõuda ja endast maksimum anda. Eks ta vajab jälle natuke harjumist sisseelamiseks. Kui arengu poole pealt võtta, siis usun, et tuleb väga raske hooaeg, ja annan kindlasti endast maksimumi, et meeskonda aidata.”

Mairo Miili sõnul on hetkel raske midagi otseseks eesmärgiks seada, kuna ta pole varem Premium-liiga tasemel mänginud. “Esmane soov on võimalikult palju mänguaega saada ja liigaga ära harjuda,” räägib ta. “Usun, et meil on head võimalused liigasse püsima jääda, kui kõik annavad endast maksimumi ja mehed terved püsivad. Eks näis, kuidas end käima saame.”

Ka poolkaitsja Rasmus Saar tunnistab, et tal on hea meel FC Kuressaarega taasliituda. “Kõik tuttavad näod ikkagi,” lausub ta. “Mingeid probleeme pole vastuvõtuga olnud, kõik on toredad ja toetavad. Kindlasti on suhtumine trennidesse muutunud. Keegi trennides nalja ei tee ja kõik annavad endast sada protsenti. Paljudel on nüüd kindlasti rohkem motivatsiooni end tõestada.”

Saar tõdeb, et FC Flora esinduse trennid on muidugi kvaliteetsemad ja klubil on ka paremad treeningutingimused, neil on ka taustajõudude pool kõvasti parem ja Flora duubliga võrreldes on neil trennides lihtsalt veidi rohkem osalejaid.

Noor poolkaitsja võtab üleminekut positiivselt, sest saab Premium-liiga taset maitsta ja kindlasti ka rohkem kogemusi. “Sellel hooajal tahaks kindlasti kõvasti treenida ja anda meeskonnale võimalikult palju omapoolset tööjõudu,” märgib ta, lisades, et soovib olla enesekindel.

Premium-liigas peab Rasmus Saar edu võtmeks mängijaid. “Meile on tähtis töötada meeskonnana,” leiab ta. “Kui keegi end mängu ajal lõdvaks peaks laskma, võib kannatada terve meeskond, aga usun, et keegi alla ei anna ja on kindlasti võimalik püsima jääda.”

Print Friendly, PDF & Email