Kihelkondade ajaloo talletaja Anne Trei seitse aastakümmet

Näärikuu 29. päeval seitsmekümneseks saanud sitke saare naine Anne Trei on õpetanud lapsi nii koolis kui ka lasteaias, edendanud maakonnas turismimajandust ja tema sulest on ilmunud kaheksa mahukat raamatut, kuhu talletatud Saaremaa kihelkondade ajalugu.

KIHELKONDADE AJALUGU: Oma raamatuid on Anne Trei tutvustanud nii külades kui ka Tallinnas rahvusraamatukogus.
ERAKOGU

Karja kihelkonnas sündinud Anne Heinmetsa lapsepõlv möödus Kihelkonnal, kuhu tema vanemad tööotsinguil siirdusid. Kui tüdruk sai keskkooliealiseks kolis pere kodukanti tagasi. Anne koolitee jätkus Leisi keskkoolis, mille lõpetamise järel läks ta taas kooli. Nüüd aga õpetajaks Pihtlasse.

“Pärast keskkooli tahtsin minna Tartu ülikooli eesti keelt ja kirjandust õppima, kuid vanemad arvasid, et neil ei ole minu ülikooliõpingute jaoks finantse. Nii sai minust noor õpetaja kodusaarel. Tookord maakoolides õpetajaid nappis ja nii pakuti tööd ka keskkooli lõpetanutele,” rääkis hiljutine juubilar.

Mõnigi kord panid krutskipoisid noore pedagoogi kannatuse proovile. Kõik see käis aga koolielu juurde. Pihtla kooliski olid oma Tootsid, Teeled ja Arnod.

Anne meenutab, et tookord töötas koolis viis vallalist neidu. Kooli direktor Paul Saar olevat natuke muretsenudki, kuna sellel ajal polevat sealkandis jagunud noori hakkajaid mehi, kes oleksid võinud pedag

Loe pikemalt laupäevasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email