Linna sotsiaalmajas levis tuberkuloos (5)

Mullu diagnoositi Saare maakonnas tuberkuloos kaheksal inimesel, kellest kolm olid Kuressaare sotsiaalmaja elanikud.

“Mullu sai Saaremaal esmakordse tuberkuloosidiagnoosi kaheksa inimest,” ütles terviseameti kommunikatsiooninõunik Iiris Saluri, kelle sõnul olid kolm nakatunud inimest sotsiaalmaja elanikud. “Nendega kontaktis olnud inimesed käisid tervisekontrollis, rohkem tuberkuloosi haigestumisi elanikel diagnoositud pole.”

Terviseameti andmeil tänavu Saaremaal aktiivset tuberkuloosi diagnoositud ei ole.

Kairit Lindmäe

“Kindlasti ei ole Voolu tänava sotsiaalmajas lahtise tuberkuloosi puhangut,” kinnitas abivallavanem Kairit Lindmäe. “Maja elanikud käivad regulaarselt kontrollis ja olukord on kontrolli all.”

Tuberkuloosi haigestumine Eestis küll väheneb, ent mullu diagnoositi seda igas maakonnas. Kokku diagnoositi tuberkuloos mullu 174 inimesel, neist 144-l esimest korda elus.

Tuberkuloos on piisknakkusena õhu teel leviv nakkushaigus. “Kõige suurem risk nakatuda ja haigestuda on nakkuslikku kopsutuberkuloosi põdeva isiku lähikontaktsetel ja pereliikmetel,” selgitas Saluri.

Ta lisas, et tuberkuloosihaigega kontaktis olnud isikutel või tuberkuloosikahtlusega inimestel on õigus pöörduda kopsuarstile tervisekontrolliks ilma perearsti saatekirjata.

Tuberkuloosikahtluse korral on uuringud tasuta, olenemata ravikindlustuse olemasolust.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel on tuberkuloosibakteriga nakatunud kolmandik maailma rahvastikust.

“Väga väike osa nakatunutest haigestub,” ütles Saluri. “Siin mängivad rolli nii kaasuvad kroonilised haigused – näiteks diabeet, HIV, seedetrakti ja hingamiselundite haigused – kui ka inimeste toitumine ja tervisekäitumine.” Saluri lisas, et riskiks on alatoitumine ning alkoholi kuritarvitamine ja suitsetamine.

Print Friendly, PDF & Email