Uus kompuutertomograaf jõudis Kuressaare haiglasse

Eile jõudis Saksamaalt kohale Kuressaare haigla uus kompuutertomograaf, millega on kavas hiljemalt märtsi algul uuringuid tegema hakata.

HAIGLAJUHT RÕÕMUSTAB: SA Kuressaare Haigla juhatuse liikmel Märt Kõllil on uue kompuutertomograafi üle hea meel.
Maanus MasingEile hommikul seisis haigla taga punavalge kaubaveok, mille furgoonil kollane kiri “Simon Hegele”, sõna “computertransporte” ning Saksamaa linnade Karlsruhe, Halle ja Bruchsali nimed.

Reka juures askeldasid punastes tunkedes mehed, kes olid kohale toonud Kuressaare haiglale mõeldud uue tehnikaseadme ja kelle hooleks oli selle transportimine hoone teisele korrusele.

SA Kuressaare Haigla juhatuse liikme Märt Kõlli sõnul võtab uue kõrgtehnoloogilise seadme ülespanek ja installeerimine aega umbes nädala. Haigla personali, kes uut seadet kasutama hakkavad, ootab aga ees koolitus.

Haigla ambulatoorse ravi ja diagnostikakliiniku ülemarsti Toomas Tuulingu sõnul võimaldab uus Siemensi kompuutertomograaf Somatom.Go.Up teha oluliselt väiksema kiirguskoormusega ja täpsemaid uuringuid. “Meie patsientidele on see väga hea uudis,” märkis Tuuling. Kompuutertomograafia uuringuid tehti Kuressaare haiglas mullu ligi 17 000.

Vana kompuutertomograaf, mille haigla soetas 2006. aastal, saadetakse sama rekaga, mis uue seadme Saaremaale tõi, Siemensile tagasi. “Hanke võitja arvestas uue seadme hinnast vana tomograafi väärtuse maha,” ütles Kõlli.

Kuressaare haigla soetas uue kõrgtehnoloogilise seadme Siemens Osakeyhtiö Eesti filiaalilt kapitalirendiga, seadme hind on koos käibemaksuga ligi 300 000 eurot.

 

Print Friendly, PDF & Email