Orissaare gümnaasium avas Eesti sünnipäevaüritused retronäitusega

Eile hommikul avati Orissaare gümnaasiumi sammassaalis näitus “Krihvlitahvlist nutitahvlini”, kus on välja pandud Eesti koolides erinevatel ajastutel kasutusel olnud õppevahendid.

RETRO: Orissaare koolilapsed saavad uudistada aastakümnete taguseid õppevahendeid ja koolitarbeid.
ERAKOGUSee näitus on üks paljudest ettevõtmistest ja üritustest, millega Orissaare gümnaasium tähistab 5.– 23. veebruarini Eesti Vabariigi juubelisünnipäeva.

Näituse eksponaadid pärinevad kooli praeguste õpilaste ja õpetajate kodudest. Väljapaneku seadsid üles õpetajad Katrin Vaher, Hilde Kurg ja Marika Lass. Näituse avasõnad lausus direktor Marjana Prii, laste ette astus ka teisipäevase klassijuhatajatunni külaline, laulja ja tööõpetuse õpetaja Kalle Sepp.

Pärast tunnikella kõlamist algaski 5., 6. ja 8. klassi õpilaste tund külalise seltsis. Kalle Sepp rääkis oma lauljateest, esinemistest teles ja teatris, kuulsusest ja inimeseks jäämisest, hariduse ja praktiliste oskuste tähtsusest. Kolme juubelinädala teemad on nimetatud kooli moto järgi, seega kannab esimene nädal pealkirja “Mõistusega”, teine nädal “Südamega” ja kolmas, trimestri viimane nädal “Tuleviku heaks”.

Alanud nädal toob veel palju kohtumisi, algklassilapsi ootavad ees külalistunnid. 8. veebruaril toimub pärast tunde “Eesti mäng” klasside kolmeliikmelistele võistkondadele.

Katrin Kirs

Print Friendly, PDF & Email