Tänavune minijalgpalli tiitel FC Taritule

Laupäeval Kuressaare spordihoones mängitud Saaremaa minijalgpalli meistrivõistluste finaalis võitis FC Taritu 2 : 2 viigiga lõppenud normaalaja järel tiitlikaitsjat Spordimaja CFi penaltiseerias 2 : 1.

VÕITLUS KÄIB: Mario Stern ja Kristen Mere võitlevad palli pärast.
Alver Kivi“Tiitel tuli keeruliselt, aga natuke peab õnne ka olema,” märkis FC Taritu kapten Raimond Salong. “Plaan oli neid suruda ja meestel küljes kinni olla. Nemad on füüsiliselt kindlasti paremad, aga meil pidi tahtmist rohkem olema.”

Taritu mehed alustasid kindlamalt ja juba teisel minutil viis Mark Kristjan Pitk nad juhtima. Kuus minutit hiljem suurendas Keito Liiv edu juba kahele väravale. Kolm ja pool minutit enne lõppu sai Spordimaja ründaja Maarek Suursaar kaheminutilise karistuse ja meeskond pidi jätkama vähemuses.

Minut hiljem sai aga sama karistuse Raimond Salong Taritu poolelt ja Elari Valmas vähendas kaotusseisu minimaalseks. Minut enne lõppu lõi turniiri suurim väravakütt Mario Stern seisuks 2 : 2. “Ikkagi ju klassiga vastane,” tõdes Raimond Salong. “Nagu näha, kõik ikkagi käes ei olnud ja minuteid neile mängu päästmiseks jagus. Ise eksisin ja lasin nad mängu, tegin vea ja kohe karistati ära. See 2 : 1 paneb juba pinged peale.”

Spordimaja CF kapten Elari Valmas ütles, et finaali mindi mängima võidumõtetega. “Ma ei taha millegi taha pugeda, kuid meie pink oli täna liiga lühike, et midagi ära teha. Need, kes kohal olid, näitasid sisu, aga raske oli, sest kõik mängisid reedel Tallinnas 90 minutit Pärnu Vapruse vastu.”

Penaltiseeriat alustas esimesena Spordimaja CF ja Mairo Miil eksis, samas kui Kristen Mere lõi kindlalt palli sisse. Järgmised lööjad Mario Stern ja Sander Laht ei eksinud, küll aga Elari Valmas, ja tiitlivõitja oli selge.

“Martin Prostang on eriti saalis väga hea, aga ka lööjad olid tasemel, kuigi eks ta rohkem loterii oli,” märkis Raimond Salong.

“Ütlesin poistele, et mõelge enda jaoks koht, kuhu tahate lüüa, ja ärge seda muutke, nii ka püüdsime, aga midagi ei ole teha, vastane oli tubli,” tõdes Ela­ri Valmas.

Pronksmedalimängus võitis Lümanda Rähnid Salmet 4 : 1. Kaarma sai 5. koha, 6. oli FC Niidu ja 7. Mõll. Turniiri suurim väravakütt oli Mario Stern Spordimaja CFst, parim mängija Kristo Kallas Lümanda Rähnidest ja parim väravavaht Martin Prostang FC Taritust.


Põhiturniiri tabel:

1. Spordimaja CF 28; 2. FC Taritu 22; 3. Salme Dünamo 21; 4. Lümanda Rähnid 16;
5. Niidu FC 12; 6. Kaarma 9; 7. Mõll 6.

• FC Taritu: Raimond Salong, Martin Prostang, Kristen Mere, Keito Liiv, Alex Salong, Margus Valge, Mark Kristjan Pitk, Sander Laht, Edmond Salong.
• Spordimaja CF: Mario Stern, Alari Saar, Elari Valmas, Märten Opp, Märten Pajunurm, Harald Nurmik, Maarek Suursaar, Priit Suluste
• Lümanda Rähnid: Olaf Sumberg, Stiiven Sirgo, Kermo Kuningas, Arnold Teller, Sander Viira, Henri Rüütli, Kristo Kallas, Mario Pruul, Uku Timm, Karl-Alder Kuivjõgi ja Tenno Kaskmäe.

Print Friendly, PDF & Email