Elektroonikatootmine kolib koju tagasi (2)

Kuressaare elektroonikatehast juhtiv Otto Pukk tõdes, et kui maailmas ringleb veel müüt odavast tootmisest Aasias, siis Incapi Saaremaal asuva elektroonikatööstuse kogemus näitab vastupidist. “Kui reeglina jõuab Eesti turule Hiina elektroonika, siis Incap toodab oma Saaremaa tehases Skandinaavia ja Ameerika ettevõtete kõrval ka Hiina turul tegutsevatele ettevõtetele.”

Nii ongi Incap seadnud oluliseks eesmärgiks kõnetada teiste tööstus- ja elektroonikaettevõtete kõrval just Eesti ja Põhja-Euroopa iduettevõtteid, kes prototüüpe vajavad, kuid vanast harjumusest tootmise jaoks veel Aasiast abi otsivad.

“Kodumaised iduettevõtted peaksid hoopis siinseid tootjaid testima, sest lisaks tootmisele saavad kohalikud tehased aidata ka muu vajalikuga – alates insenerteenustest ja prototüüpimisest kuni masstootmise ja globaalsete logistiliste lahendusteni,” selgitas Pukk. “Arvestades meie koostöökogemust Aasia ettevõtetega, teame juba täna, et taoline tervikteenus pole Aasias kokkuvõttes odavam või mugavam kui Eestis.”

Kodumaise tööstuse viimiseks järgmisele tasemele ja selle kaudu veelgi suurema väärtuse loomiseks kutsub Incap kodumaiseid start-up’e julgemalt Eesti elektroonikatööstusi kõnetama. “Teeme täna koostööd paljude Skandinaavia idufirmadega ja usume, et ka Eesti ettevõtted – sealhulgas ka alustavad ettevõtjad – võiksid julgemalt siinsete tootjate poole pöörduda,” julgustab Pukk idufirmasid.

Selleks, et iduettevõtetega lihtsamini kontakt saavutada, on ettevõttel lisaks Kuressaare tootmistehasele töökeskkond ka Tallinnas asuvas Spring Hub´i koostöökeskuses, kus toimetab loominguline nooruslik seltskond.

Print Friendly, PDF & Email