Mehel olid muusikafestivalil taskud LSD-d täis (8)

Suvisel Orissaare muusikafestivalil I Land Sound narkootikumidega kinni peetud mees sai ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse.

Mirko Moppelit (36) süüdistati suures koguses narkootiliste ja psühhotroopsete ainete omamises ja valdamises. Möödunud aasta 15. juulil kell 18.45 läks Moppel Orissaares toimuvale I Land Sound muusikafestivalile. Taskus oli tal Minigripi kilekotti pandud üheksa annust LSD-d, 1,55 g valkjat värvi pulbrit, mis sisaldas 17% amfetamiinsulfaati, kokku 1,5 annust, ja fooliumpakendis 0,5 annust kuivatatud seeni massiga 0,92 grammi. Moppelile kuuluvast sõidukist leiti samal päeval 1 annuse jagu 1,99 grammi seene­osi, kahe annuse jagu brool­amfetamiini (DOB) ja 0,19 g rohelist värvi taimeosa, milles tuvastati THC-d, kuid protsentuaalset sisaldust ei määratud materjali vähesuse tõttu.

Kohus tunnistas mehe süüdi ning määras talle karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse, millest arvatakse maha kahtlustatavana kinnipidamise aeg. Lõppkaristuseks jääb seega üks aasta viis kuud ja 27 päeva vangistust, mis jäeti tingimisi kohaldamata ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga. Kriminaalmenetluse kuludena tuleb süüdimõistetul välja käia 1250 eurot sundraha ja 588 eurot ekspertiisitasu.

Print Friendly, PDF & Email