Lühidalt KULTUURIST

Saare maakonna loodusraamatu esitlus lossis

Kuressaare linnuses tutvustatakse 26. jaanuaril kell 16 raamatut “Saare maakonna loodusmonumendid”, mis portreteerib Saare maakonda.

Kuues teos Eesti loodusmonumentide sarjast, “Saare maakonna loodusmonumendid” ilmus läinud aasta oktoobris.

Saaremaa ei ole päriselt seesama, mis Saare maakond, sest lisaks Saaremaale kuuluvad Saare maakonna koosseisu veel Muhu saar ning Abruka, Ruhnu ja Vilsandi. Kui sõsarsaar Hiiumaa jagab oma maakondlikku iseolemist Kassariga, siis Saaremaa lahutamatu kaaslane on Muhu.

Kõigest sellest ja veel paljust muust, mis on Saare maakonnal kaugemalt tulnule imetlemiseks välja panna, on Saaremaa loodusmonumentide raamatus juttu.

Teose autorid on Martin Suuroja ja Kalle Suuroja.

“Eesti loodusmonumentide” maakondlikus sarjas on varem ilmunud Virumaa (2012), Harjumaa (2013), Hiiumaa (2014), Põlvamaa (2015) ja Võrumaa (2016) raamat.


Laurentiuse kirikus kõlab orelimuusika

Edoardo Narbona kutsub muusikasõpru 28. jaanuaril kell 15 Kuressaare Laurentiuse kirikusse oreli rõdukontserdile.

Esitamisele tuleb J. S. Bachi geniaalne looming. Kontsert toimub Kuressaare Kultuurivara korraldatava dirigent Edoardo Narbona persoonisarja “Särav interpreet” raames.

Kontsertide sari avab publikule muusiku erinevad tahud organisti, klavessiini- ja klaverimängijana ning toob publikuni erinevat orelimuusikat.

Print Friendly, PDF & Email