Võrkpalluritel liigades võidukas nädalavahetus

Credit24 võrkpalli meistriliigas alustas Kuressaare aasta teo nominendiks valitud Saaremaa VK 2018. aastat sealt, kus eelmine karikavõiduga lõpetati, alistades võõrsil TTÜ 3 : 1.

Rünnakul: Robin Alba pommlöögid tekitasid vastasele peavalu.
Alver Kivi“Oli keeruline mäng,” tõdes peatreener Urmas Tali reedel pärast võidukat mängu. “Üks asi on lihtsalt trenni teha, aga mängus on olukorrad kiiremad ja need nõuavad harjumist. Kohanemine võttis meestel täna aega.”

Tallinna tehnikaülikooli spordihoones alustasid Hindrek Pulk, Alexander Tusch, Tomaš Halanda, Helar Jalg, Konstantin Rybukha ja Matej Hukel. Võõrustajad hakkasid liiga liidrile ootamatult südilt vastu ja juhtisid esimeses geimis veel 20 : 19, kuid siis panid Saaremaa mehed oma paremuse maksma ja võitsid 25 : 21.

Teises geimis tuli mängu Rauno Tamme, kuid minema saadi TTÜ vedamisel, kes läks ette 10 : 6, 12 : 7, 17 : 12. Vahetusest tuli mängu sidemängija Aleksander Eerma, kuid geim kaotati 21 : 25.
Kolmandas geimis sekkus mängu Mihkel Tanila ja geim võideti 25 : 16. Järgmine geim võeti juba kindlalt 25 : 13.

“Kaks esimest geimi olid meil lünklikud, aga pärast hakkas paremini minema,” märkis Urmas Tali. “Geimi kaotus pole midagi erilist. TTÜ servis julgelt, meie vastuvõtt ei saanud hakkama, nad olid agressiivsed ja meil polnud midagi vastu panna.”

Oma debüüdi tegi mängus slovakist keskblokeerija Matej Hukel. “Üldine konditsioon on tal hea, aga palliga korrektselt tegutsemine nõuab veel aega. Liikumine on tal vaevaline ja kõrgus pole ka see, mis vaja,” selgitas peatreener.

Mängus ei osalenud seekord meeskonna kapten Siim Põlluäär, kes on hädas seljaprobleemidega. “Pigem oli tema puhul meie jaoks oluline mõelda järgmise nädala Läti mängudele,” lausus Urmas Tali. Parimatena tõid Hindrek Pulk 23, Helar Jalg 14 ja Tomaš Halanda 13 punkti, TTÜ poolel panustas Ragnar Kalde 6 punkti.

Kuressaare meestele kaks võitu

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas võitis Kuressaare laupäeval kodus tabelis teisel kohal olevat LotusTimber / Neemeco SK-d 3 : 2.

Kuressaare spordikeskuses mängitud kohtumises kaotasid võõrustajad esimese geimi 19 : 25, kuid võitsid kaks järgmist 25 : 23 ja 25 : 22. Siis tabas meeskonda aga mõõn ja Neemeco võitis neljanda geimi 25 : 12.

“Ega meie poolt midagi ei juhtunud,” ütles treener Asko Esna. “Ilmselt see kolmanda geimi lõpp rahustas poisid nii maha ja nad arvasid, et vastane on murdunud. Aga ega nemad hakanud paremini mängima, meie muutusime lihtsalt ise passiivseks.”

Geimi keskel võttis Asko Esna Mart Tiitsaare ja Siim Rantaneni pingile. “Soovisin, et nad saaksid korra mängu kõrvalt vaadata – mida vastane teeb ja kus nad paiknevad,” põhjendas treener oma käiku. “Geimi keskel oli juba selge, et see läheb ära, aga lõpus panin mehed mängu tagasi, et nad saaksid viiendaks jälle soojaks. Pidime lõpus oma emotsiooni uuesti korralikult üles saama ja see õnnestus.”

Viies geim möödus väljakuperemeeste taktikepi järgi ja võit vormistati numbritega 15 : 11. “Võidu tõi meeskonna ühtsus,” tõdes Asko Esna. “Me hoidsime terve mängu oma plaanist kinni ja kuigi vahepeal hoog natuke ära kadus, siis on see ikkagi töökuse võit. Eks me enam-vähem teadsime, kus nende rünnakud jooksevad, sest Janno Õunpuu ja Villu Vahter olid teisel pool võrku meile tuttavad, meil on nende jaoks oma rohud ja need toimisid.”

Pühapäeval võitis Kuressaare kodusaalis Audentese SG /Noortekoondist 3 : 0. Kuressaare spordikeskuses mängitud kohtumises võideti geimid 25 : 20, 25 : 19 ja 25 : 20.

“Mingil määral oli meil lihtsam, sest noortel poistel tuli sisse vigu, mida võrkpallimängus üldjuhul ei näe,” märkis treener Esna. “Tänase mängu võtmeks oli see, et suutsime rohkem kannatada. Kõigis kolmes geimis oli seisuni 18 : 18 võrdne mäng, siis oli see koht, kes rohkem kannatab, ja meie saime sellega hakkama.”

Kuressaarel on mängud taas ülejärgmisel nädalavahetusel, mehed saavad paar puhkepäeva hingetõmbamiseks ja siis minnakse oma tegemistega edasi.

Kuressaare naiskond jätkas võidulainel

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas võitis Kuressaare kuuenda järjestikuse mängu ja tõusis liigatabelis taas kord esikohale. Viimases mängus võideti võõrsil Tartu Dorpat /TKSK 3 : 1. Suurima löögikoormuse said taas nurgaründajad, Janne Järvalt panustas 20 ja Gerli Gull 19 punkti.

Kuressaare on tabeliliidrina kogunud üheksa mänguga 22 punkti. Teist kohta hoidev Peetri Võrkpalliklubi järgneb 21 ja kolmandal kohal paiknev Ülenurme samuti 21 punktiga.

Print Friendly, PDF & Email