Koalitsioonierakondade juhid eitavad pingeid

Valitsuskoalitsiooni kuuluvate Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liidrid ei näe parteidevahelistes suhetes pingeid.

“Koalitsiooni sisemine meeleolu oli vähemalt tänases koalitsiooninõukogus töine, natukene huumorit – nii nagu Eesti keskkonnas ikka on,” rääkis peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas eile BNS-ile.

“Väga hea!” vastas SDE esimees Jevgeni Ossinovski pärast koalitsiooninõukogu BNS-i küsimusele meeleolu kohta koalitsioonis. IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder vastas küsimusele, kas valitsuse stabiilsus ohus ei ole: “Ma usun küll.”

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon teatas reedel, et kui justiitsminister Reinsalu esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab fraktsioon umbusaldusavalduse.

Umbusaldusavalduse aluseks on Urmas Reinsalu lause, milles ta naeruvääristas naistevastase vägivalla hukkamõistjaid, kelle pöördumise ajendas presidendi otsus valida vägivallas süüdi mõistetud Tiit Ojasoo ja tema teater NO99 vabariigi aastapäeva etendust lavastama.

Print Friendly, PDF & Email