Kuressaare tunnustab

AASTA TÖÖANDJA 2017

ARENSBURG OÜ (juhatuse liige Terje Nepper), BALTIC WORKBOATS AS (juhatuse liige Nalmond Meri), SPORRONG EESTI OÜ (tegevjuht Hendrik Karlson), KLOTOID OÜ (juhatuse liige Tõnu Teder),
SAAREMAA DELIFOOD OÜ (omanik Margus Puust ja tootmisjuht Marko Mägi), ARENS EHITUSTÖÖD OÜ (juhatuse liikmed Olari Aavik ja Mart Loik).

ETTEVÕTJAD: Arens Ehitustööd juhatuse liikmed Olari Aavik ja Mart Loik.

TURVALISE ELUKESKKONNA TAGAJA 2017
Piirkonnapolitseinik Priit Sepp
Tänu Priit Sepa panusele internetikelmide, ahistajate ja pedofiilide tabamisel on abi saanud paljud lapsed ja täiskasvanud. 2017. aastal sai kohtulikult karistada pedofiil, kes meelitas lapseealisi tüdrukuid endast seksuaalse alatooniga pilte ja videoid tegema.

AASTA HOOLEKANDJA 2017
Kuressaare Hoolekande vanemperenaine Urve Liiva
Urve Liiva on 2016. aastal olnud MTÜ Kuressaare Kristlik Diakooniapunkt juhatuse liikmena Kuressaare sotsiaalmaja juhataja ülesannetes, kandes suures osas maja käivitamise ja asjaajamisega seotud vastutust.

AASTA TERVISHOIUTÖÖTAJA 2017
Kuressaare haigla psühhiaater Ene Parv
Ene Parv on Kuressaare haiglas psühhiaatrina töötanud ligi 13 aastat, enne seda töötas ta kümmekond aastat psühhiaatrina Sõmera hooldekodus.

AASTA TEGU HARIDUSES 2017
Saare maakonna hariduskonverentsi “Merest kantud tarkus” läbiviimine (koolituskeskuse Osilia juhataja Margit Düüna)
24. augustil toimus Saare maakonna esimene hariduskonverents “Merest kantud tarkus”, millest sai osa 200 haridustöötajat üle kogu maakonna.
Luce kooli loomine (direktor Tiia Leppik)
2017. aasta sügis oli kogu Saaremaa hariduselus märgilise tähendusega. MTÜ Saarepiiga Koolitus avas Kuressaares esimese erakooli – Luce kooli.
SÜG-i kabaree (õpetaja ja treener Tiiu Haavik)
Talvises vaikelus pälvib tähelepanu kuulus Saaremaa ühisgümnaasiumi KABAREE – sedakorda juba 28. korda. Kõigi kabareede ühendav lüli on olnud Tiiu Haavik, kes on kõigi lõpukankaanide autor ja treener.

AASTA PARIM NOORSPORTLANE 2017
Georg Paomees
2017. aasta veebruaris seisis Georg Paomees kõigest 10-aastasena kahe pika noormehe vahel pjedestaali kõige kõrgemal astmel.

GEORG PAOMEES: See poiss armastab lisaks purjekaga 50 km/h jää peal kihutamisele ka laulda ja etelda ning ka see tuleb tal väga hästi välja.

AASTA PARIM SPORTLANE 2017
Mihkel Räim
Novembri lõpus Iisraeli presidendi pojalt aukirja saanud profirattur Mihkel Räim nimetati koos meeskonnaga rahu saadikuks spordis.

AASTA PARIM TREENER 2017
Andres Laide
Andres Laide on Saaremaa spordikooli treener, kes omab ainukesena maakonnas 7. kategooria treeneri kutset (meistertreener). 2017. aastal said tema õpilased Eesti tiitlivõistlustelt kokku 28 (!) medalit.

AASTA TEGU SPORDIS 2017
Saaremaa Võrkpalliklubi loomine (klubi president Toivo Alt)
2017. a suvel jõuti suuresti tänu Toivo Aldi eestvedamisele mõtetest tegudeni ning nii esitleti 7. augustil vastloodud meeskonda, mis hakkas osalema Eesti ja Baltikumi tiitlivõistlustel.

KURESSAARE KAUNITE KUNSTIDE STIPENDIUM
Loomingulise energia jagamise eest Kuressaare kultuuriruumis – Edoardo Narbona
2017. aasta alguses kutsus Edoardo Narbona ellu Läänesaarte kammerorkestri, olles ise orkestri dirigent ja kunstiline juht.

AASTA TEGU KULTUURIS 2017
Keskaja elamuskeskus Archebald – Marju ja Argo Kirss
Elamuskeskuse Archebald idee autorid ja teostajad on üks tore perekond, kes on sinna pannud oma head mõtted ja teadmised, käsitööoskused ja siira suhtlemisavatuse.

AASTA KULTUURISÕBER 2017
Ivo Kõvamees
Ivo Kõvamehe ja AVISIONi meeskond on olnud hindamatuks ja toetavaks abiks Kuressaare kultuurikeskuse heli- ja valgussüsteemi ning linnateatri kino tehniliste sisseseadete osas, tema käe alt on tulnud Kuressaare merepäevade põnevad heli- ja valguskujundused ning imelised video-mappingud. Ilma tema ja tema meeskonnata ei saa läbi ka Saaremaa ooperipäevad.

AASTA TEGIJA 2017
Kati Mäekallas – Koostööklubi asutamise ja tänavafestivali algatamise eest
Tänaseks on Koostööklubist kasvanud välja või saanud tuult tiibadesse mitu aktiivset gruppi ja algatust, nagu näiteks Vabakontor, Spirituaalne Saaremaa, matkaklubi, Õlised Näpud, jooksuklubi, “Tervislik koolitoit” ja palju muud.

AASTA TEGIJA: Kati Mäekallase suutlikkus tuua kokku erinevaid inimesi ja raugematu entusiasm Saaremaa elu edasiviimiseks on imetlusväärsed.
3X MAANUS MASING

Print Friendly, PDF & Email