Lapsed ostsid Viivi Kösteri võlgadest välja (1)

Enamik eaka endise loomapidaja Viivi Kösteri võlgadest on pärast tema maade müüki tasutud.

“Suur võlg Nordea pangale, mille pärast maja müüki pandi, on nüüd makstud,” ütles Väike-Rahula külas elava Viivi Kösteri tütar ja tema volitatud esindaja Aive Köster eile pärast notari juures käimist.

Tema sõnul oli nõude kogusuurus 66 524 eurot ja 18 senti. “Sellest üle kuue tuhande euro oli üksnes kohtutäituri tasu,” märkis Aive. “Panga viiviseid oli kaheksa tuhande euro eest.”

Et Viivi Kösteri maja võlast vabaks osta, võttis tema poeg laenu. Viivi maad osteti ära peresiseselt. Vanaemalt piimatootmistalu üle võtnud lapselaps Liisi Kakko ostis lauda juures asuva kopli, Aive elukaaslane aga oma pere maja juures asuva põllu. Õelapsed ostsid kaks maatükki.

“Vaid mets müüdi võõrastele,” lausus Aive, lisades, et selle ostis Pärnumaal tegutsev firma.

Aive sõnul on veel jäänud tasuda võlg maksu- ja tolliametile. Selle summa vähendamiseks müüdi 9500 euro eest üks Viivi põldudest.

Mullu detsembris annetasid Eesti inimesed Aive abipalve peale mõne päevaga 14 774 eurot, et nägemis- ja liikumispuudega 75-aastase Viivi Kösteri kodumaja oksjonilt päästa. Kuna pere sai maade hüpoteegivõla suuruse summa kokku, oksjon tühistati.

Print Friendly, PDF & Email