Saare naised said Platoni ordeni

Läinud nädalal tunnustas EAÕK Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus püha piiskopmärter Platoni mälestuseks loodud teenetemärgi, Platoni ordeni III järguga kolme väärikat naist, nende seas kaht saarlast.

Ordeni pälvisid Kuressaare püha Nikolai kiriku kauaaegne koorilaulja ja lugeja Kira Aav ning Tornimäe Jumalaema Kaitsmise kiriku koorijuht Marina Treima.

Kira Aav, kelle isa oli preester ja vanaisa ikoonimaalija, lõpetas 1981. aastal Tallinna pedagoogilise instituudi muusikaõpetaja-koorijuhina, õppis EELK usuteaduse instituudis ja on töötanud usuõpetajana ning samuti koorijuhina paljudes koolides ja kollektiivides.

Marina Treima töötas EAÕK keskuses metropoliit Stefanuse juues mitmeid aastaid ja oli ka kirikuvalitsuse sekretär. Saaremaal jätkab ta kirikulaulu arendamist ja koorijuhi tööd paljudes meie valla kirikutes, olles suureks toeks oma preestrist abikaasale Toivole.

Kolmas teenetemärgi saaja oli Leena Töpt, kes lõpetas esimesena usuteaduste instituudi koosseisu kuuluva õigeusu seminari ja on saarlastele tuttav kui preester Abrahami abikaasa. Temaga koos käib ta teenistusi pidamas Sõmera hooldekodus ja Reomäe Püha Eelkäija skiitas.

Teenetemärke jagati seoses Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga. Piiskop Platon, kodanikunimega Paul Kulbusch, oli õigeusukiriku esimene eesti soost ülemhingekarjane. Tema töö jäi lühikeseks, sõjakeerise ohvrina tapeti ta 14. jaanuaril 1919. a Tartu linnas koos teiste vaimulikega.

Print Friendly, PDF & Email