Lühidalt KULTUURIST

Sadamasild esitleb uut plaati

Homme, 18. jaanuaril kell 19 esitleb ansambel Sadamasild Kuressaare kultuurikeskuses oma uut plaati.

Seitsmeliikmelise ansambli teine album kannab nime “Grifoon ja šansoon”. Šansoon on teatavasti prantsuse rahvalik laul, kuid mis või kes on grifoon? Samasilla eestvedaja Marek Sadam selgitas raadiole Elmar antud intervjuus, et grifoon poseerib temaga albumi esikaanel. Nimelt on tegu koeratõuga – Marekil on kodus brüsseli grifooni tõugu Leenu.

Sadam rääkis Elmarile, et plaadi teeb huvitavaks see, et selle lindistamise protsess on kestnud kolm aastat. “Seda on endal ka huvitav kuulata, et kuidas ansambel on liikunud,” sõnas ta.


Aavikute muuseumis Koidula konkurss

Laupäeval, 27. jaanuaril kell 12 toimub Kuressaares Aavikute muuseumis üleriigiline täiskasvanute Koidula etluskonkursi eelvoor.

Finaalvõistlus toimub emakeelepäeva eel, 10. märtsil Pärnus Koidula muuseumis. Etluskonkursi eesmärk on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis, arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol.

Tänavu möödub Lydia Koidula sünnist 175 aastat.

Konkursi kontaktisik Saaremaal on Piret Hiie-Kivi, tel 45 33 706 või e-post piret@muuseum.tt.ee.

Print Friendly, PDF & Email