Gümnasistide koolitee keskmiselt 13 km pikk (4)

Saare maakonnas elavate ja Saaremaal õppivate gümnasistide koolitee on keskmiselt 13 kilomeetrit pikk.

Statistikaameti geoinfo juhtivspetsialisti Ülle Valgma sõnul omandab 94% Saare maakonna gümnasistidest keskharidust Saaremaal asuvates gümnaasiumides.

Kui arvesse võtta aga ka neid Saaremaa noori, kes käivad koolis mandril, on kõigi nende keskmine koolitee 26 km pikkune. Mandril keskharidust omandavatest noortest käib iga kolmas täiskasvanute gümnaasiumis, märkis Valgma.

Kolm pikimat kooliteed on üle 300 km pikad ning nende sihtkohaks on Luunja keskkool, Tartu Emajõe kool ja Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaal.

Valgma tõi välja ka Saaremaal õppivate gümnasistide koolitee pikkuse koolide kaupa. 2016. aasta seisuga oli pikim koolitee (26 km) Leisi keskkooli noortel.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õpilastel oli see 24 km, Saaremaa ühisgümnaasiumi omadel 19 km ja Kuresaare gümnaasiumi omadel 17 km. Lühim oli keskmine koolitee Orissaare gümnaasiumi noortel – 13 km.

“Koolide kohta käivas statistikas on arvesse võetud ka nende gümnasistide koolitee pikkust, kelle elukoht ei ole Saaremaal,” lisas Valgma.

Statistikaameti andmeil oli Eesti 10.–12. klassi õpilaste koolitee keskmine pikkus 2016. aastal 15 km, kolmandikule neist jääb kool aga kuni 2 km kaugusele kodust. 71% gümnasistidest ei õppinud kodule kõige lähemal asuvas koolis. Gümnasistide koolitee mediaanpikkus on 4,3 km.

Õpilaste elukohaandmed pärinevad rahvastikuregistrist, õpikohtade andmed Eesti hariduse infosüsteemist (EHIS).

Print Friendly, PDF & Email