Vald ja ülikool ühendavad laevaehituseks jõud

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) ja Saaremaa vald sõlmivad koostöölepingu, millele tuginedes soovitakse edendada laevaehituse alast teadus-, arendus- ja õppetööd.

Eelmise nädala lõpus osales tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo Kuressaares mereakadeemia meremajanduse keskuse visiooni ja tulevikuplaanide arutelul ning külastas ka laevaehitusettevõtet Baltic Workboats, teatas ülikool.

Kohtumisel Saaremaa vallavanema Madis Kallasega arutati valla ja TTÜ koostöövõimalusi laevaehituse alase teadus-, arendus- ja õppetöö edendamiseks. Vastav koostööleping tahetakse allkirjastada lähiajal.

Juba eelmisel aastal sõlmisid Kuressaare linn ja mereakadeemia lepingu, millega omavalitsus toetas nooremteaduri töökoha sisseseadmist kompetentsikeskuses. Nüüdseks on ka TTÜ suvel väljakuulutatud konkurss laevaehituse professori ametikohale jõudnud kandidaatide hindamise vooru. Konkursi tulemused selguvad kevadeks.

“Nii vald kui ka ülikool tunnustavad laevaehituse positsiooni Saaremaa võtmevaldkonnana. Koostöö siinse tasemeõppe ja teaduse arendamiseks toimib ja seda on suur rõõm näha,” iseloomustas omavalitsuse ja ülikooli suhteid meremajanduse keskuse juht Anni Hartikainen.

Print Friendly, PDF & Email