“Tahan tänada kõiki kodanikke, kes on meile joobekahtlusega juhtidest teada andnud ja loodan, et nad teevad seda edaspidigi,” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.
Ta kinnitas, et mida rohkem on inimesi, kes joobes juhtimist taunivad, seda väiksem on tõenäosus, et keegi purjus peaga rooli istub.
Laupäeva varahommikul teatati, et Kuressaare linnas alustab sõitu joobekahtlustega juht. Sõidukit juhtis 30-aastane mees, kelle puhul oli alust kahtlustada narkojoovet. Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust.
Laupäeva öösel vastu pühapäeva sai politsei teate joobekahtlustega juhist Kuressaare linnas. 29-aastane naine sõitis eelnevalt pikali tänavavalgustusposti ja liiklusmärgi Pargi ja Veski tänava ristmikul ning võttis suuna Sõrve poole. Juht oli joobes ja politsei alustas kriminaalmenetlust.
Rainer Antsaar sõnas, et politsei teavitamine joobes juhtidest ei ole erand. “Viimase kahe aasta kõnede põhjal võib öelda, et seda tehakse üpris sarnases mahus. 2016. aastal tehti kõnesid võimaliku joobes juhi kohta 126 korral ja 2017. aastal 113 korral. Juhtimiselt kõrvaldasime 2016. aastal 210 juhti ja 2017. aastal 188 juhti,” ütles Antsaar.
Reede õhtul sai autolt löögi pimedas selleks mitte ettenähtud kohas sõiduteed ületanud 63-aastane jalakäija, kes enne teele astumist ei veendunud ohutuses. Mees toimetati kontrolliks Kuressaare haiglasse, kuid õnneks tagajärjed rasked ei olnud.
Nädalavahetusel vajati politsei abi kokku 17 juhtumi lahendamisel.
Mina ütlen inimestele, et ärge mingil juhul andke politseile ühestki rikkumisest teada. Mina andsin politseile teada ühest joobes juhist ja see jama mis pärast järgnes ei ole seda väärt. Kinnipeetud rikkujal on õigus tutvuda süüdistamiseks kasutatud andmetega kus on ilusti helistaja telefoni number ja nimi kirjas. Järgnes aastate pikkune vihakõnede laviin ja ähvardamine. Nüüd tagant järgi mõeldes, las jääda rikkujate püüdmine politsei hooleks ja võimaliku õnnetuse juhtudes tuleb loota et kannatajaid ei oleks palju. Olen ka hiljem proovinud teatada rikkujatest kuid paraku on kõne lõppenud siis kui küsitakse nime, sest anonüümseid kõnesid ei menetleta.
Kihutajaid ka võib teavitada? Mulle tundub, et kõik kiiruseületajad on purjus.
Kellu- kui teile tehti korduvalt vihakõnesid ja ähvardati, siis mis põhjusel te enam politseisse ei pöördunud? Usalduse kaotus? Kas pideva hirmu all on siis kergem elada? Lisaks on midagi valesti väites, et “Kinnipeetud rikkujal on õigus tutvuda süüdistamiseks kasutatud andmetega kus on ilusti helistaja telefoni number ja nimi kirjas”. Ei pea olema põhikooliharidusega, et selline käitumine õhutab vaenu. seega… kahtlustan valet.
sama lugu olen andnud mitmel korras teada lubateta ja purjus juhist esimene kord trahviti mind ennast…teine kord sai rooli joodik politsei käest teada kust helistati oh seda jama pärast helisti ja lubati ära koksata viimati nägin kuidas joogine isa tõi lapse lasteaiast ära vahva
Hommikune tipp tund suunal masaris- tahula 7.30-8.00 oleks nagu lennuväljale sattunud!!! Ei peete kinni kiirusepiirangutest,eiratakse mõõdasõidu keeldu, 90 km/h on lollidele.Peaks teeäärde tõmbama ja helistama kukkuma!!!??? Olen sõitnud seda marsruuti aastaid igal hommikul kuid politsei patrulli on õnnestund vist näha korda paar.Nii et alustame nendest potentsiaalsetest mõrvaritest kes seal lendavad ja ulme olukordasi suudavad tekitada.
Midagi positiivset ka leiate või tulitegi siia ainult klähvima?
Kellul ja Triinul on täiesti õigus, politsei ei soovigi, et nende mõnusat ja rahulikku elu segataks igasugu vihjetega kuritegevusele, siis peab ju ennast liigutama hakkama. Parem on anda kohe kurikaeltele vihjaja kohta info ja siis pole karta, et rohkem neid segataks. Enamusel vargustel, purjus peaga kihutajatel ja avariidel on pealtnägijaid, kuid vähesed niiöelda “rumalad” julgevad politseile teatada, teadmata, et satuvad ise ähvarduste ja vägivalla ohvriks ja on hea, kui tervete luudega pääsevad.
mina teatasin kihutajast ja sain ise trahvi, sest helistasin sõidu ajal…
Kunde saab ju ka helistada
Aga jaapani aerutaja Yasuhiro Suzuki sokutas jällegi dopingut konkurendi joogipudelisse.
Küsijale: Teataja andmed lähevad juhtumi kausta koos süüdistusega. Hiljem istungi käigus on süüdistaval õigus tutvuda oma juhtumiga kaasa arvatud kaustaga kus on kogu info nähtav, alustades teatajast lõpetades enda joobest ja muudest andmetest. Politsei ütleb selliste kõnede peale, et ärge võtke vastu ja nii kaua kui ta reaalselt midagi teinud pole ei saa nemad midagi teha. Meie õigus süsteem on niimoodi üles ehitatud ja kindlasti jätke rikkujad rahule. Veel hullem oleks kedagi suuliselt korrale kutsuda kus saad lihtsalt peksa (juhtum Tartust kus pereisa laste silme all kambaga läbi peksti kui poisikesi korrale kutsus).
Kõigile “teatajatele”: Kui palju ja kuidas teid karistama peab, et lõpetaksite teiste peale kitumise? Tegelege oma asjadega ja ärge kujatage ennast mingis maailmaparandaja rollis. Mine istu veerand tundi peegli ees ja mõtle järele – Kas mina olen nii ilmsüüta tegelane, et teiste peale kaebama lähen? Tavaliselt on peeretaja see, kes esimesena küsib: “Kes peeretas?”.
Mõni sõidab üksi ka
Viimasele, sa vaata siis ise peeglisse, kui roolijoodik sinu lähedase surnuks sõidab…
Vastik on see pealekaebamise propaganda meedias (Maksuamet, FB Märgatud… grupid, parkijate ja ehitajate pildistajad, MeeToo kampaania, jne).
Aga purjus inimene tuleb autojuhtimisest eemal hoida vahendeid valimata. Kui oma jõududega hakkama ei hakka, on politsei kutsumine õigustatud.
ära kiuru nüüd valeta.Trahvi sa muidugi said,kuid mitte selle eest,et politseisse helistasid.
eks sa,Vaata peeglisse,tea ise paremini.
See JAAPANLANE kindlasti üksi ei sõitnud, dolbojoob.