Saaremaa on Eesti võrkpallikarikavõitja

Tartu Ülikooli spordihoones mängitud Eesti meeste võrkpalli karikafinaalis alistas Saaremaa Võrkpalliklubi viie geimilises kohtumises 3:2 (23:25; 25:18; 22:25; 25:15; 15:9) kodusaalis mänginud Bigbank Tartu ja võitis klubi ajaloo esimese tiitli, kirjutab Saaremaa Spordisõbra portaal.

“Tavalisest tööpäevast jäi asi kaugele ja õhus oli hästi palju elektrit,” tõdes Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali. “Eks me mängisime ka nii, et pool kõrbesime, pool mängisime. Võib-olla neljanda geimi lõpus ei andnud me vastasele mingit võimalust. Sellega sõitsime ka viiendasse sisse ja 15:9 otsustavas geimis on piisav ülekaal, et öelda – Täna võitsime!”

Mõlemapoolsete tõusude ja langustega kulgenud kohtumises saabus murrang kolmandas geimis. Võõrustajate 16:10 eduseisul tõi Saaremaa peatreener Urmas Tali Siim Põlluääre asemel mängu Hindrek Pulga ja Rauno Tammet asendas Helar Jalg. Kui seda geimi enam päästa ei õnnestunud, siis vundament võidule oli laotud.

Põlluäär oli teinud väga hea esituse, tuues 17 punkti (+12). Pulk oli samuti tasemel ja tema arvele jäi lõpuks samuti 17 punkti (+15). Urmas Tali ütles, et soovis mängurütmi muuta. “Oli teada milleks nad väljaku peale lähevad ja mõlemal oli oma roll täita,” selgitas ta.

”Küsimus oli selles, et Hindrek ei pea võib-olla tervet mängu vastu ja Siimu hetkevorm on väga hea, aga Tartu oli tema vastu korralikult valmistunud. Polnud ühtegi auku, kust Siim oleks pidanud täna läbi pugema. Igal pool oli blokk ees ja ka sidemängija mäng muutus natuke ühekülgseks. Hindrek tuli ja tagus selle bloki laiali ja see tekitas mujale ka ruumi. Kõik mehed tegid täna oma tööd hästi, kes esimeses kolmes, kes neljandas-viiendas.”

Hindrek Pulk ütles, et pole küll hiljutise hüppeliigese vigastuse tõttu veel väga heas vormis, aga täna tuli peaaegu kõik välja. „Töötasime väga meeskondlikult ja tahe oli meeletu, aga meil ongi väga ühtne tiim. Teisel pool võrku ma seda ei näinud. Ise pole veel väga hea, aga kõik asjad tulid peaaegu välja,“ rääkis Pulk ja kiitis oma konkurenti Siim Põlluäärt.
„Meil on kõva konkurents, aga samas on ka kindlam tunne, kui tean, et isegi kui endal välja ei tule, siis on Siim olemas. Meie pikk pink on suur eelis, mida teistel meeskondadel ei ole.“

Tartlased  jahtisid serviga ka Tomaš Halandat ja mees sai päris hästi hakkama. Urmas Tali leidis, et tegelikult oleks slovaki roll pidanud rünnakul olema pisut suurem, et Siimu ja kogu punti vedama hakata. “Esimese geimi kaotasimegi rünnaku pärast, aga järjest tõusis meie efektiivsus,” lausus peatreener.
Nüüd on mängus veel Balti liiga ja Eesti meistrivõistluste tiitlid. “Teeme mõned kergemad treeningud ja jaanuari lõpus juba läheme Läti turneele ja rasked mängud tulemas,” rääkis Urmas Tali. ”

Vormi me hoidma ei hakka, püüame paremaks minna. Pikk tee on minna ja märtsi lõpp on kaugel ning sinna peab kõige pealt jõudma. Täna saavad poisid päris pika peo, mõnel polegi riiulil midagi olnud ning välismaalastele ütlesin, et arvestage sellega, et see tänane finaal võib teile Eestis jääda viimaseks ja võtke, mis võtta annab.”

Lisaks Pulgale ja Põlluäärele jõudsid Saaremaal kahekohalise punktiskoorini ka Mihkel Tanila (15 punkti) ja Tomaš Halanda (13 punkti). Meeskonna vastuvõtt oli 56,4%, rünnak 56,8%. Servil tegi Saaremaa 13 viga ja lõi 8 ässa, blokist saadi 13 punkti.

Print Friendly, PDF & Email