Kaubaaida müüja unustas klientidelt raha küsida (34)

Palju segadust tekkis, kui Kaubaaida kassapidaja unustas raha küsida ja inimesed lahkusid poest kauba eest 107 euro suurust arvet tasumata.

Vahejuhtum leidis aset Kuressaares Kaubaaidas 22. detsembril kell 11.41. Keskealine paar unustas tasumata oma 107,92 euro suuruse arve. Nad olid aga jäänud poe turvakaamera salvestusele ning neid otsiti taga Facebooki kommuunis Märgatud: Saaremaal.

COOP Saaremaa juhatuse esimees Kalle Koov ütles, et tema kõrvu jõudis juhtunu alles eile lõuna paiku. Vaadanud turvakaamera lindistuse üle, tõdes ta, et tegu oli jõulumeeleolus toimunud kahetsusväärse juhtumiga ja klientide poolt ei olnud mingit pahatahtlikkust.

“Kui tagantjärele videot vaadata, ei ole kliendid mitte midagi valesti teinud, vaid juhtus lihtsalt nii, et müüja polegi neilt raha küsinud. Õppida võivad sellest muidugi mõlemad pooled – kliendid oleksid võinud öelda, et neil on jäänud maksmata, ja müüja ise tähele panna, et ta polegi raha küsinud,” rääkis Koov.

Ta lisas, et sellist olukorda poleks tekkinud, kui mõlemad pooled oleksid rohkem aktiivsust üles näidanud. “Poes püüti seda olukorda ise omaalgatuslikult lahendada ja postitati Facebooki vastav üleskutse need inimesed tuvastada. Nüüd saime klientide numbri, võtame nendega ühendust ja selgitame välja meiepoolsed tegemata asjad ning vabandame klientide ees,” kõneles Koov.

Kuulutuse juurde oli lisatud ka info, mille kohaselt tehti klientide leidmiseks avaldus ka politseile. Kuressaare politseijaoskonna juhtivuurija Ahti Lepp kinnitas, et politsei on sellise avalduse tõepoolest saanud.

“Menetlust ei ole veel alustatud, kuna on alust arvata, et tegemist ei olnud kuritahtliku käitumisega, vaid klassikalise unustamisega,” sõnas Lepp.

Kalle Koov ei ole oma sõnul selle juhtumiga seoses politseile tehtud avaldusele allkirja andnud.

Juhatuse esimees tõdes, et kuigi aset leidnud juhtum on tõepoolest kahetsusväärne, vajab tunnustamist saarlaste õiglustunne ja teadmine, et Saaremaal on turvaline elada. “Inimesed reageerivad kiiresti, kui on oht, et kellelegi on külma tehtud. See näitab, kui hästi sellised saidid tegelikult toimivad ning kui kiiresti on võimalik inimesed üles leida ja olukordadesse lahendust tuua,” märkis Koov.

Print Friendly, PDF & Email