Ilmuma hakkab tasuta infoleht Saaremaa Teataja

Lääne-Saare vallavalitsus lõpetab ametiasutusena töötamise 31. detsembril ja seetõttu jääb käesolev Põhjatäht viimaseks vallaleheks.

Juba 4. jaanuaril jõuab kõigisse Saaremaa postkastidesse uus vallaleht Saaremaa Teataja. Põhjatähe esimene number ilmus 17. detsembril 2014. aastal, loetud päevad pärast Lääne-Saare valla moodustumist. Lühikese ilmumisaja jooksul oli Põhjatähe eesmärk ennekõike kohaliku omavalitsuse ametliku info ja teadete jagamine, aga leht toimis hästi ka piirkondade ja allasutuste tegemisi kajastava kanalina.

Saaremaa vallavalitsuse tulevane infoleht keskendub vallavalitsuse info edastamisele ja kodanike üldisele teavitamisele.

Sarnaselt praeguse vallalehega on vallaleht neljaküljeline ja jõuab iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval tasuta nüüd juba kõigisse Saaremaa postkastidesse, mida on kokku ca 13 100.

Tulenevalt novembris korraldatud hankest ilmub Saaremaa Teataja 2018. aastal päevalehe Saarte Hääl vahel.

Vallalehele nime leidmiseks korraldati konkurss, millele saadeti 57 ettepanekut.

Nimede puhul hinnati sobivust kohaliku omavalitsuse väljaande nimeks ja seotust Saaremaaga. 11-liikmeline konkursikomisjon, mille moodustasid Saaremaa omavalitsuste ühinemise kommunikatsioonikomisjoni liikmed, otsustas teha vallavalitsusele ettepaneku panna vallalehele nimeks Saaremaa Teataja.

Nimekonkursi ja esitatud ettepanekute kohta saab lähemalt lugeda 4. jaanuaril ilmuvast vallalehest.

Print Friendly, PDF & Email