Parimal kolleegil jookseb piimatööstuses juba 21. aasta

Nagu traditsiooniks saanud, valis Saaremaa Piimatööstus ka sel aastal oma töötajate seast parimad.

MEELDIB NOKITSEDA: Edmond Põllu on tegelikult juba pensionieas ning plaanib seega töökoormust vähendada, et kodus rohkem nokitseda saaks. Sellegi traktori ehitas ta ise.Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine tõdes, et kõik valimised on tegelikult alati keerukad. Nii oli see neil ka sel korral, sest tublisid töötajaid on tööstuses mitu korda enam. Valik tuli aga teha.

Võtab kätte ja teeb lihtsalt ära

Tunnustavaid tiitleid on välja kujunenud kolm: parim kolleeg, parim uus töötaja ja parim õppija-areneja. Parima kolleegi tiitli pälvis sedakorda Edmond Põllu.

Tööstuse personalijuhi Kai Pärna andmeil on Edmond töötanud ettevõttes ühtekokku 21 aastat, tehes alati tehnikaosakonnas seadmete remondilukksepp-seadistaja tööd. Töökaaslased on hinnanud teda kui vastutustundlikku kolleegi, kes on alati rahulik, viisakas, lahke ja abivalmis.

Tegemist on inimesega, kes võtab kätte ja teeb töö lihtsalt ära. Nõnda tunnustaski juhtkond Edmondit ta suurte teadmiste, kogemuste ja professionaalsuse eest.

Edmondi enda jaoks tuli tunnustus üllatusena. Tema sõnul täitub tal tuleval kevadel piimatööstuses juba 22. tööaasta. Tema töö on kogu see aeg olnud masinate seadistamine. “Õhtul tuleb masinad lahti võtta, naised pesevad need ära ja siis vaja jälle kokku panna,” kirjeldas ta oma tööd. “Kui masin vahepeal katki läheb, siis tuleb ära ka remontida.”

Oma ametiga on mees rahul. “Mul on mehaaniku diplom, selle elukutse olen ise omale valinud,” nentis ta.

Pärast kooli lõpetamist töötas ta küll ka Kõljala sovhoosis. Kui sovhoos laiali läks, leidis ta tööd aga Saaremaa piimatööstuses. Praegu on Edmond tegelikult juba pensioniikka jõudnud, kuid tööd teeb tubli mees ikka edasi. Võib-olla veidi ta koormus tulevast aastast siiski väheneb.

Parim uus ja parim areneja

Parimaks uueks töötajaks kuulutas piimatööstus Sven Michelsoni, kes alustas ettevõttes piimakäitlejana tööd läinud aasta oktoobris.

Kaastöölised peavad teda äärmiselt abivalmis ja lahkeks kolleegiks. Juhtkond leiab aga, et Sven on kiire kohaneja ja õppija. Ta on kohusetundlik ja korrektne töötaja, kes on juhtkonna kinnitusel lugupeetud ja hinnatud.

Parima õppija ja areneja tiitli sai sedakorda Liana Veskis, kes asus piimatööstuses piimakäitlejana tööle mullu aprillis. Lianat tunnustati kui töötajat, kel on huvi ja soov ettevõttesiseselt erinevaid ameteid õppida.

Pooleteist aastaga on Liana Veskis õppinud selgeks kolm erinevat ametit. Praeguseks teeb ta piimatööstuses aga vadaku tihendaja vastutusrikast tööd.

Print Friendly, PDF & Email