Ütled veoautokross ja mõtled Tõnu Evert

Eestis väga pikaajaliste traditsioonidega, atraktiivne ja ainulaadne tehnikaspordiala veoautokross sai tänavu tähistada poole sajandi möödumist esimesest võistlusest. Kohe tuleb ka ala suurima legendi Tõnu Everti 80. sünnipäev.

IKKA SADULAS: Sõidukirge rahuldab vanameister ATV-ga kihutades.
MAANUS MASING

 

On olnud aegu, mil veoautokross oli ainuke autospordiala, millega tehnikaspordi huvilistel meestel oli võimalus tegeleda, sest juurdepääs vormelitele ja sõiduautodele oli vähestel.

Eesti veoautokrossi sünnipaigaks loetakse Viljandit ning veoautokrossi isaks kunagist viljandlast ja praegu Sõrves elavat Tõnu Evertit, kes tähistab 22. detsembril oma 80. sünnipäeva.

“Alustasin mootorrattaga, hakkas meeldima ja tulid esimesed tulemused,” räägib Kaavi külas elav Tõnu Evert.

Esimene, kes Eestile medali tõi

“Pärast sõjaväge tekkis mul aga soov ka veoautoga kätt proovida. Läksin veoautokrossi proovima, kohe tulid ka esikohad ja mulle hakkas see asi meeldima,” meenutab Evert.

Tõnu Evert on esimene veoautokrossi sõitja, kes Nõukogude Liidu meistrivõistlustelt Eestile medali tõi. See oli 1968. aastal Riias, kui ta GAZ-51 klassis teise koha saavutas.

Seda saavutust kordas Tõnu Evert 1970. aastal Kirovogradi linna lähistel, kus ta ZIL-130 klassis samuti teise koha saavutas…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Kalle Allik, Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email