SEKS PÕRGUS: Bordellid natside koonduslaagrites

Et tõsta vangide tööviljakust, tuli SS Reichsführer Heinrich Himmler mõttele rajada vähemalt kümnes koonduslaagris bordellid. “Koonduslaagrites rajatud bordellide süsteem oli osa vangide alandamise strateegiast,” kirjutab ajakirjanik Armin Fuhrer Saksa nädalakirja Focus veebilehel ilmunud artiklis.

TEEKOND TUNDMATUSSE: Suurema osa natslike koonduslaagrite vangidest moodustasid mehed. Neist umbes 1 protsendile pakuti võimalust laagribordelli külastada. See pilt on tehtud novembris 1938 Baden-Badeni koonduslaagri vahetus läheduses. Pärast kurikuulsat Kristalliööd saadeti suur hulk juute just sellesse laagrisse.
Wikipedia.org“Tavaliselt tulid nad õhtusel ajal ja jäid maksimaalselt 15 minutiks. Kauemaks nad ei jäänud. Üks järgnes teisele. Margarethe W-le jäid need õhtud meelde kogu eluks. Oli aasta 1943. Toona oli ta vaid 25-aastane Buchenwaldi koonduslaagri vang,” jutustab ajakirjanik.

Margarethe oli üks 16 naisest, kelle “teenindada” oli pea mõnikümmend tuhat meest. Tema oli naine number 13. Laagris oli talle antud eriline ülesanne – “teenindada” mehi. See tähendab, et noort naist sunniti tegelema prostitutsiooniga. “Tema kliendid ei olnud SS-lastest vangivalvurid, vaid ta teenindas eranditult vange,” kirjutab Fuhrer.

Väärastunud idee luua koonduslaagrites bordellid pärines Heinrich Himmlerilt. “Muidugi polnud tal mõtteski nälginud ja julmalt ekspluateeritud meesvangidele, keda laagrites piinati ja tapeti, head teha. Reichsführeri ainus soov oli tõsta sel kombel meesvangide töövõimekust,” märgib ajakirjanik…

Loe edasi laupäevasest Saare Häälest.

Print Friendly, PDF & Email