ENNE JA NÜÜD: Tiiu käib iga päev teatris

Poolteist aastat Ansi külas Tamme talus elanud Tiiu Villsaar ütleb, et on läbinisti maatüdruk. “Olen nüüd lõpuks saabunud koju. Siin on kõik see, mis mind lapsepõlves kõnetas,” rõõmustab endine kuressaarlane, nüüdne taluperenaine selle üle, et temast on saanud maainimene.

KODUVÄRAVAL: Poolteist aastat tagasi kolis Tiiu Villsaar perega Kuressaarest Ansi külla. Tiiu peabki ennast läbinisti maainimeseks.
MAANUS MASINGEluaegne kultuuritöötaja, vastutavatel ametipostidel nii Saare- kui ka mandrimaal töötanud Tiiu on viimased kuus aastat olnud Kuressaare Linnateatri leival. Nõnda siis istub ta igal tööpäeval ja vahetevahel ka laupäeval-pühapäeval autorooli, et võtta ette nõks enam kui kümne kilomeetri pikkune teekond Ansilt Kuressaarde.

Sajab. Nii vihmarikast sügist pole ammu olnud. Tiiu on kummikud jalga tõmmanud ja vihmapidava sooja jope selga pannud ning tunneb ennast süngete vihmapilvede all suurepäraselt.

“Mind see ilm ei ehmata. Kõige vastu või poolt me võime ju olla, aga looduse vastu ei saa ja kui tema on otsustanud, et sellel aastal on nii, siis nii ongi,” arutleb Ansi küla uusasukas.

Tiiu on uurinud talu ajalugu ja teab öelda, et kunagi ehitas selle maja Pärni külakooli õpetaja ja juhataja Karl Tamm.

“Rehemaja oligi kaalukeeleks selle talu ostmisel. Kui ma seda kõrvalhoonet seest nägin, siis ütlesin, et siin on see, mis ilmestab kogu kohta,” kiidab Tiiu talus tallel hoitud pärandit.

Vanadest tööriistadest ja huvitavatest esemetest on abikaasa Andres koostanud püsiekspositsiooni. Maja räästa all püüavad need esemed külaliste pilku…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email