Eile said osavalla ja teenuskeskuse juhid paika ka Mustjalas ja Laimjalas.
Mustjala osavallakogu esimeheks valiti Harry Raudvere ja aseesimeheks Heimar Põld. Üksmeelselt anti kooskõlastus ka teenuskeskuse juhiks valitud endisele Mustjala vallavanemale Kalle Kolterile.
Laimjala osavallakogu hakkab juhtima Karl Link, aseesimeheks valiti Inga Rand. Teenuskeskuse juhiks valitud eksvallavanema Vilmar Rei kandidatuur kinnitati ühehäälselt.
Täna koguneb esimeest valima ja teenuskeskuse juhi kandidaati kooskõlastama Pöide osavallakogu. Orissaare ja Leisi osavallakogu koosolekud toimuvad esmaspäeval, 18. detsembril.
Teenuskeskuste juhtide valimine muudab uuest aastast ka Saaremaa vallavolikogu koosseisu. Saarlase fraktsioonis peaks Salme teenuskeskuse juhiks valitud Kalmer Poopuu asendusliikmeks saama Toomas Takkis, Kalle Kolteri aga välja vahetama praegune Leisi abivallavanem Enno Reis.
Reis ütles Saarte Häälele, et teeb otsuse volikogu osas siis, kui on selge, kas ta leiab uues vallavalitsuses rakendust või mitte.
Laimjala teenuskeskuse juhiks valitud Vilmar Rei asemel siirdub sõltuvalt Reisi otsusest volikogu Saarlase fraktsiooni ridadesse Boris Lehtjärv või Taavi Rauniste. Juhul kui teenuskeskuse juhiks kandideerivad edukalt näiteks ka Vello Runthal ja Ludvik Mõtlep, siis avaneb asendusliikmena tee volikogusse ka Andrus Raunal ja Meelis Juhandil.
Sotside fraktsioonis on Valjala teenuskeskuse juhiks pakutud Aare Martinsoni asendusliige Anu Viljaste ja kui Pöide teenuskeskuse juhiks kandideeriv Andres Hanso peaks konkursil edukas olema, siis pääseb rahvaesindajate laua taha Lelet Aavik.
Vastik on lugeda, vallavanemad panid taskud raha täis ja astusid majast välja. Nüüd on teeninduskeskuse juhid ja jälle ametis, vaata, et suuremate rahadega. Milleks on selliseid lollusi siin vaja. Kas siin ei ole riigil raha puudust, et seda niimoodi kulutada.
Iseenesest positiivne uudis Mustjalast, et mingisugunegi muutus on toimunud. Loodan, et Raudvere õpetab ka teenuskeskuse juhi inimestega normaalselt suhtlema ja tähtsustab kogukondade kaasamist osavalla volikogu töös. Jõudu ja tahet selleks!
Aga muidugi, inimeste õiglustunnet riivab kohutavalt vallavanematele aastapalga maksmine ja tagasi vallastruktuuri valimine.
Üksikuid grafomaane häirib väga. Nad on kuude kaupa väsimatult teada andnud, et neile seadused ei meeldi. Aga see maksmine tuleb täiesti täpselt seadusest
Vaesed vallavanemad, kes olid seadusest tulenevalt sunnitud oma valla maha müüma, aastapalgasuuruse preemia tasku toppima ja teenuspunktide juhtideks hakkama.
Jah, võib ju tulla seadusest, aga riivab rahva õiglustunnet ikka väga tugevalt. Mitte üksikuid grafomaane, vaid ikka väga paljusid häirib selline ajuvaba seadus.Normaalne see küll ei ole !
Kaotati vanad vallavanema auväärsed ametid ja nimetati ümber mingiteks teenuskeskuste juhtideks… Kellele on see suur segaduse tekitamine kasulik? Käiks nagu hoolas riigi jalgealuse uuristamine, et lõpuks kõigile jälle oma käpp peale panna. Tehke silmad lahti ja vaadake mis toimub!
Käi rahva seas ringi ja hoia kõrvad lahti, siis kuuled ja näed paremini mida rahvas sellest maksmisest ja uuesti kandideerimisest arvab.
Lümandas ja Kärlal pole mingeid teenusjuhte olnudki, aga elu käib nagu muistegi. Võiks juba sealt õppida. Milleks neid mujale vaja on? Kas selleks, et eksvallavanemad tulevikus veel ühe taskutäie saaksid?
Nüüd on lõplikult selge, et mõõdunud KOV valimistel ei valinud me mitte volikogu vaid valisime inimesi, kes vallavalitsuses tööle hakkavad. Ja Saaremaa arengu generaatori – volikogu – moodustavad inimesed, kellel on oma pere ja paari võlgu oleva naabrimehe mandaat (+-10 häält). Aga sellel, kes seal istub pole ka mingit tähtsust, sest kusagil oli kirjas, et kogu järgneva nelja aasta tegevus on sõna-sõnalt ja sent-sendilt kirjas “ühinemislepingus”.
Aga see ei toiminud ju kohe üldse – mida sealt õppida on ???