KÜLA LOOD: Mesinik Tomas Täht valiti “Kamtšatka” saadikuks

Saaremaa kaugeima nurga soove hakkab suurvallas kuuldavaks tegema mesinik Tomas Täht (pildil), kes valiti Pöide osavallakogusse endise vallavanema Andres Hanso asemele.

Maanus Masing“Vaatame, kuidas see vald ja kommunikatsioon siin tööle hakkab, aga minu tähtsaim ülesanne on teha meie probleeme kuuldavaks suures vallas,” ütles Tomas Täht, kelle külarahvas valis ühehäälselt Pöide osavallakogusse pühapäeval. Täht valiti osavallakogusse endise vallavanema Andres Hanso asemele, kellest sai pärast valimisi Saaremaa vallavolikogu liige. “Kõik, mis mulle siit alt öeldakse, ütlen mina edasi,” lubas Täht.

Tomas Täht hakkab osavallakogus esindama Leisi, Muraja, Kõrkvere, Kakuna ja Kübassaare küla, mis asub Kuressaarest ligemale 70 km kaugusel ja on rahvasuus selle pika vahemaa tõttu ristitud Kamtšatkaks. Kaug-Idas asuv Kamtšatka poolsaar oli Nõukogude Liidu piires Eestist üks kaugemaid paiku, asudes siit umbes 12 000 km kaugusel.

Kõrkvere kaupluse sulgemise järel sügisel muutus pakiliseks küsimus, kuidas eakad inimesed külmal ja pimedal ajal 7 km kaugusel asuvasse Tornimäe poodi saavad. Appi tuli eraettevõtja, kes tasu eest rahvast Tornimäele ja tagasi veab, kuid juba kostab hääli, et vaja oleks käima panna kauplusauto, rääkis Tomas Täht. Inimesi huvitab ka, kui kiiresti saavad edaspidi teed lumest lahti või kuidas hakkab käima teede remont.

Pärast kaupluse sulgemist töötab Saaremaa kaugeimas kandis veel vaid raamatukogu. “Mis sellest saab – kas jääb või ei jää?” arutles Täht, lisades, et küsimusi alles hakkab tekkima.

Print Friendly, PDF & Email