SKANDAALSED LOOD: Müüdud naine, roojaga määritud voodi ja laps kasuemaga

Kui kahel naisel kokku ÜKS PEIGMEES

Uuemõisa vallas Veere külas tekkinud armukolmnurgast, mis eriti veidra kättemaksuni viis, kirjutas  Meie Maa 21. oktoobril 1924.

Nimelt hakkasid noored lesknaised Juulia ja Melanie mõlemad ühte meest armastama, kes “neile mõlemale ka vastutulelik olnud”. Kavaler magatas kord ühte, kord teist pruuti. Neidudele see loomulikult ei meeldinud. 

Ajaleht kirjutas, et nähtavasti meeldis Melanie mehele veidi rohkem, sest armukade Juulia hakkas plaanima, kuidas teist naist kavaleri ees halvustada. Plaanid küpsesid 1924. aasta lihavõtteööks, kui Melanie viibis kirikus öisel jumalateenistusel. Juulia ammutas sel ajal lähemast väljakäigukohast kapatäie rooja, hiilis aknast sisse ja määris Melanie puhtad voodilinad ära. Hiljem põhjendas, et kui kavaler peaks varahommikul tulema, ei saaks ta pruudi kaissu magama heita.

Enne lahkumist varastas Juulia kullast laulatussõrmuse ja kaelas kantava kuldristi. Muu hulgas haaras naine kaasa veel puhtaid linu ja lahkus akna kaudu. Pahategu tuli avalikuks kuldsõrmuse kaudu, mille Juulia ühe tuttavaga Tallinna mahamüümiseks saatis. Naine võeti kinni ja anti pool aastat hiljem kohtu alla. Karistuseks mõistis kohus ta aastaks vangiroodu.

Loe lähemalt ka teistest skandaalidest laupäevasest Saarte Häälest.

POLITSEIMAJA: Enne II maailmasõda viis kõigi tabatud kurjategijate tee siia majja. Toonases Kubermangu tn 14 (praegune Tallinna tn) majas asus Kuressaare politsei.
FOTO: MAI KRIKI RAAMATUST “LÄÄNLASTE JA SAARLASTE OMA POLITSEI “ 1918-1940.

 

Print Friendly, PDF & Email