Politseil tuli klaarida hulgaliselt peretülisid (1)

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul jäi eelmisest nädalast silma rohkesti lähisuhte vägivalda – nädalaga oli seitse sellist juhtumit.

Eelmise esmaspäeva õhtul kell 22.45 vajati politsei abi Kuressaare linnas, kus oli puhkenud peretüli. Vanemate vahel puhkes valjuhäälne sõnavahetus ja sellesse sekkus omakorda 17-aastane perepoeg. Kuna füüsilist vägivalda õnneks ei olnud, siis kriminaalmenetlust Juhandi sõnul ei alustatud. Järgmisel õhtul kella 20 paiku kutsuti politsei Kuressaares lahendama riidu endiste elukaaslaste vahel, kus kahjuks oli jällegi üheks osaliseks alaealine, vaid kaheaastane laps.

”Tüli põhjuseks oli lapse isa soov lapsega kohtuda, aga ema seda ei soovinud. Osapooled rahunesid vestluse käigus ja lapse isa lahkus,” ütles Juhandi.

Kolmapäeva öösel kella 2 paiku ei suutnud Kuressaares kaks täisealist venda oma suhteid ise klaarida ja kohale kutsuti politseipatrull. ”Seekord tuli üks vendadest ohu ennetamiseks ja edasiste korrarikkumiste ärahoidmiseks politsei kainestuskambrisse toimetada,” märkis Juhandi ja lisas, et kuna füüsilist vägivalda ei olnud, siis kriminaalmenetlust ei alustatud.

Neljapäeva öösel kella 5 ajal vajati politsei abi Lahekülas, kuna täisealine perepoeg tuli purjuspäi koju ning hakkas majas laamendama ja asju lõhkuma. ”Jällegi tuli isik korrarikkumise lõpetamiseks ja edasise ohu ennetamiseks kainenema toimetada,” nentis piirkonnavanem.

Juhandi sõnul tegeletakse kõigi nende nelja juhtumiga edasi koostöös omavalitsuse sotsiaal- ja lastekaitsetöötajatega ning ta avaldas lootust, et kõik pered saavad probleemide ja sisepingete lahendamisel vajalikku abi.

Print Friendly, PDF & Email