Saarepiiga tahab viia eesti pärimusmuusika maailma lõppu

Viljandi kultuuriakadeemias õppiv saarlasest pärimusmuusik Henrika Trave tahab Hooandja abiga osaleda Uus-Meremaal Etno laagris.

ILMA OTSA: Henrika Trave plaanib Uus-Meremaale sõita koos Tanel Sakritsiga.
ErakoguHenrika on väga patriootlik saarlane, uhke oma päritolu üle ning lubab suure osa kogemustest ja tegemistest Saaremaale tagasi tuua.

See tähendab osalemist näiteks Leana Vapper-Dhoore korraldatud tantsuõhtutel või toetavat õlga Kärla rahvamaja üritustel, sh Kärla Triibul, kus piiga on ka korduvalt esinenud.

Uus-Meremaal esmakordselt toimuvale Etnole soovib Henrika jõuda projekti “Eesti pärimuskultuur maailma löp­pu!” abil, mida saab toetada Hooandja keskkonnas.

Muusikareis on kavas koos Tanel Sakritsiga, kellega neiu on mänginud trios Markus&Sakrits&Trave, samuti Henrika Tudengitrios, kursuseansamblites ning mitmetes teistes kooslustes.

Etno laager on koht, kus saavad kokku väga erineva taustaga muusikud üle maailma, et ühistelt uusi palasid õppida. “Sealjuures saame ka ise omalt poolt mõned eesti lood ja tantsud õpetada,” märkis Henrika. Hooandja projekti leiab SIIT.

Print Friendly, PDF & Email