Ott Tänak lõpetas M-Sporti karjääri teise kohaga Austraalias

Autoralli maailmameistrivõistlused lõppesid Austraalias M-Sporti eest viimase sõidu teinud Ott Tänakule ja Martin Järve­ojale tänu Jari-Matti Latvala katkestamisele viimasel katsel teise kohaga ja sarja kokkuvõttes saadi kolmas koht.

ŠAMPUSEVIHM: Martin Järveoja ja Ott Tänak poodiumil oma emotsioone tagasi ei hoidnud.
TIMO ANIS

“Oli tähtis lõpetada hooaeg ja ka oma aeg M-Sportis positiivselt,” tõdes Ott Tänak. “Reedel kaotasime natuke aega, kuna auto ei olnud tasakaalus, aga pärast seda suutsime leida hea keskmise kiiruse ja saavutada poodiumikoha.”

Järgmisteks aastateks Toyota meeskonnaga liituv Ott Tänak jagas finišis M-Sportile ja tiimipealik Malcolm Wilsonile tänusõnu, hoidmata seejuures emotsioone tagasi.

Viimasele sõidule ei mõelnud

“Tõele au andes ei mõelnud ma lõpetamisele varem kordagi, aga viimasele katsele sõites oli see ühtäkki mu peas,” rääkis Ott Tänak. “Ma ei arvanud, et see on meie viimane ralli koos Malcolmi ja meeskonnaga viimase katseni, kuni Martin hakkas mängima kurbi laule. Muidugi on see tõeliselt raske hetk, kui lahkud perekonnast, mille osa oled nii pikalt olnud. Malcolm Wilson on mulle andnud palju karme õppetunde ja sel aastal oli Sebastien Ogier’ga koostöö tegemine väga vajalik kogemus. Olen kindel, et olen tulevikus tugev. Kuid aitäh, Malcolm, aitäh, M-Sport! On raske lahkuda, aga selline on elu.”

Avapäeva lõpetasid M-Spor­ti värvides Ford Fiesta WRC-ga kihutanud Ott Tänak ja Martin Järveoja kuuendal kohal, kaotades liidrikohal olevale norralasele Andreas Mikkelsenile (Hyundai) 33 sekundit.

Kaheksast kiiruskatsest oli Ott Tänak kiireim seitsmendal katsel, kui jagas võitu Thierry Neuville’iga.

“Tänane ralli algus ei olnud selline, nagu me lootsime, ja meie positsiooniga ei olnud see ka lihtne,” rääkis rallipiloot. “Vaadates ajavahesid, siis ei ole poodiumikoht kaugel. See ei saa olema lihtne, aga meil on ees kaks väga pikka päeva. Kui me suudame juurde panna ja teravalt rünnata, on kõik võimalik.”

Tõusvas joones

Laupäeval kaks kiiruskatset võitnud Ott Tänak tõusis kolmandaks, kaotades Hyundail sõitvale Thierry Neuville’ile 40,6 sekundiga.

Rallipäeva kokku võttes ütles Ott Tänak, et üldarvestuses on seis palju positiivsem kui reedel. “Meil oli autos palju parem tunne ja suutsime selle ka tulemuseks vormistada,” lausus saarlane, lisades, et pärastlõunal sai palju surutud ja poodiumikonkurentsis tagasi olla on hea asi. “Pühapäeval on ees paar keerulist katset ja me peame püsima fookuses, kuid loodetavasti õnnestub meil aasta lõpetada järjekordse esikolmiku kohaga,” märkis ta.

Rasketes oludes kulgenud rallil oli lõpuks parim Hyundai sõitja Thierry Neuville, kes edestas Ott Tänakut 22,5 sekundiga.

Sarja kokkuvõttes krooniti maailmameistriks Sebastien Ogier, teise koha sai Thierry Neuville ja kolmanda koha Ott Tänak. Konstruktorite arvestuses võidutses M-Sport.

Print Friendly, PDF & Email