Lühidalt KULTUURIST

Fotopäevade teemaks pulmad

Laupäeval toimuva Kuressaare 7. fotopäeva läbiv teema on tänavu pulmad.

Tasuta üritusel saab näha, kuidas meikar/juuksur Kertu Koert teeb pruutidele soenguid ja meiki, Aivar Pihelgas Fotoakadeemiast jagab näpunäiteid, kuidas pulma põnevalt jäädvustada, ning Meelis Juhandi taktikepi all toimub praktiline töötuba “Hõissa pulmad!”.

Nikon D850-ga pildistamiseks on avatud modelliga stuudionurk, kus kõigil huvilistel on võimalus teha proovivõtteid Aivar Pihelgase, Lembit Michelsoni, Valmar Voolaidi ja Sigrid Osa juhendamisel.

Fotopäeva töötoas vaadeldakse pulmafotot, raamatu “Praktiline fotograafia” (Varrak, 2014) autor Aivar Pihelgas räägib, kui tähtis on osata jagada tunnet ja emotsiooni ka pildi vaatajale.


Virge Siiraku mood ja fotod Raegaleriis

23. novembrist on Kuressaare Raegaleriis avatud Virge Siiraku moe-, stilistika- ja moefotograafianäitus “Looja minus”.

Vabakutseline kunstnik Virge Siirak on sündinud Virumaal, kuid juba kakskümmend aastat peab ta oma kodukohaks Saaremaad. Siirak tegutseb eraettevõtja ja vabakutselise kunstnikuna. Tema põhitöö on joonistamine ning käsil on tal oma kollektsiooni loomine, mis hõlmab autorikangaste loomist ja toodete disainimist. Ta on disaininud mitmeid mööbliesemeid: kiik, söögilaud, voodi jm. Fotograafina on ta teinud kaastööd mitmele Eesti väljaandele.

Raegalerii näituse piltide temaatika on üles ehitatud Saaremaa loodusmaastikele, et tuua esile selle paiga erilisust ja veel säilinud metsikut ilu, mida autor sügavalt hindab ja armastab. Näitusel on väljas üle 40 suuremõõtmelise landscape-moefoto ja näha saab paljusid Siiraku disainitud rõivaesemeid. “Soovin, et minu vaatenurk inspireerib nägema loodust läbi moe ja moodi läbi looduse,” märkis autor.

Näitus jääb avatuks 20. detsembrini.


Saare näitetrupid pääsesid Võru riigifestivalile

Jaanuaris Võrus toimuvale XV harrastusteatrite riigifestivalile pääses Saaremaalt kolm näitetruppi.

Festivalil astuvad üles Salme vallateater lavastusega “Reispass” (lavastaja Maire Sillavee), Tornimäe näiteselts lavastusega “Teie jumal” (lavastajad Urve Sepp ja Krista Kütt) ja Taritu tubateater lavastusega “Rong” (lavastaja Helle Kesküla).

Festival toimub 26.–28. jaanuaril, programmi 17 lavastust valisid välja teatrieksperdid Jaan Urvet, Tiina Tegelmann ja Madis Kolk. Festivalile kandideeris 29 harrastusteatrit 40 lavastusega.

Riigifestivali korraldab Eesti harrastusteatrite liit koostöös SA-ga Võru Kannel.

Print Friendly, PDF & Email