Orissaare naiskodukaitsjate ja kodutütarde õppereis tervishoiumuuseumisse

21. oktoobril sõitsime koos Orissaare kodutütardega õppeekskursioonile Eesti tervishoiu muuseumisse, mille rajamise mõtte algataja ja asutaja oli Eesti arstide liit.

Kui ei käi, siis ei tea.
Anneli Pitk


Teel tervishoiumuuseumisse tutvusime Tallinna vanalinna vaatamisväärsustega.

Muuseumist leidsime põnevat teavet anatoomia, füsioloogia, tervishoiu ja inimese arengu ajaloo kohta, mida tutvustas meile külastusjuht Taavi.

Mis teeb meist inimese? On see vast põnev maailm! Saime vastused inimese põlvnemise, kehakaitseväe ja koosluse kohta. Me teame nüüd, miks silmad säravad.

Inimkeha on kui suur pusle, mis koosneb tuhandetest tükkidest. Kõik tükid tuleb aga tervena hoida, et pilt pakuks silmailu.

Kas armastus on südameasi? Miks inimesed seksivad? Kuidas lapsed sünnivad? Täiskasvanud tegid omamoodi jalutuskäigu ajaloos ja noored said teada, kuidas hoiduda suguhaigustest, ülevaate turvalisest seksuaalelust ja proovida, kui raske on beebikõht.

Sõltuvusel on alati hind: saime ülevaate mõnuainete tarbimisest ja sellega kaasnevatest tagajärgedest.

Vanaks saamine on ainus viis kaua elada, toredad eesti inimesed räägivad Elukaare arvutiprogrammis sellest, kuidas nad end oma eas tunnevad ja millest unistavad. Tore oli kohata tuttavaid inimesi rääkimas.

Uudistasime klaasnaist, kes on pärit aastast 1989 ja vääriks oma unikaalsuse poolest kohta hoopis ajaloomuuseumis.

Väljapanekute juures sai igaüks piiluda oma maailma, panna proovile oma eelnevad teadmised ja tegevuste läbi avastada ka midagi uut.

Meil kõigil oli tore päev, täis vaheldusrikast ja omanäolist õpikeskkonda.

Anneli Pitk


Õppereisil osalenud kodutütarde muljed

Katriin: “Mulle meeldis reis väga. Väga meeldis ka bussisõit. Tervishoiumuuseumist sain kaasa nii mõnegi ereda mälestuse ja Ülemiste keskusest sain kingituse oma õele.”

Kerli: “Reis oli lahe ja kõik meeldis.”

Gertu: “Muuseumis oli päris põnev, giid oli väga põhjalik ning rääkis kõigest pikalt ja palju.”

Meriliis: “Bussireis oli väga vahva, veendusin taas, et Tallinna vanalinn on ka sügisel väga kaunis. Tervishoiumuuseumis giidiga meil igatahes vedas, ta rääkis kõikidest teemadest väga avameelselt. Grupp oli meil lõbus nagu ikka. Pärast muuseumis käimist läksime Ülemistesse, seal said kõik oma vajalikud ostud sooritada ja kõhu täis süüa, kes muidugi jõudis. Pärast ostuhullust sõitsime rõõmsalt koju tagasi.”

 

Print Friendly, PDF & Email