Keelereis Inglismaale

Kärla põhikooli õpilased Karis Kivi, Mikk Nahkur, Kenneth Lember, Triinu-Liis Torri ja Emili Gabriela De Oliveira veetsid koos inglise keele õpetaja Katrin Mesilaga oktoobris nädala Inglismaal keelepraktika reisil. Lisaks Kärla kooli õpilastele osales selles projektis veel 40 õpilast üle Eesti.

ERAKOGU

Suurema osa ajast veetsime Brightoni linnas, kus ööbisime meid vastu võtnud peredes. Kõik päevad olid meil sisustatud. Käisime mitmel ekskursioonil, nagu näiteks Londonis, kus külastasime paljudele tuntud turismipaiku.

Kõige eredamalt jäid nendest meelde Buckinghami palee, Piccadilly Circus ja China town. Meile tutvustati ka Brightoni linna, mis jättis paljudele sügava mulje ja kuhu nii mõnigi tahaks kunagi tagasi minna. Käisime ära ka kuulsas ülikoolilinnas Cambridge’is ning nägime ära koha, kus Newton’ile legendi järgi õun pähe kukkus.

Kui meil parajasti ekskursioonipäeva ei olnud, veetsime oma päeva koolis. Esimesel koolipäeval tehti meile väike grammatikatest, mille põhjal jaotati meid kolme gruppi. Meie grupist saidki nädalaks meie klassikaaslased, kellega koos me tundides õppisime. Koolitunnid olid vabad ja mängulised ning kõik said julgesti inglise keelt praktiseerida. Selle käigus õppisime nii mõndagi uut ja huvitavat juurde.

Kui meie päeva põhitegevus läbi sai, anti meile vaba aega. Pärast koolitunde, mis kestsid umbes kella 9.15-st kuni 16.30-ni oli meil võimalik iseseisvalt kohalikes poodides käia. Koju läks igaüks bussiga perega kokkulepitud õhtusöögiajaks ise. Kuna bussikaart oli kõigil olemas, oli ühistranspordi kasutamine meie jaoks tasuta. Sellist inglise keele praktikat ei saa iga päev, nii et reis tasus kõigile väga ära. Lisaks inglise keele oskuse parandamisele saime ka julgust võõras linnas orienteerumiseks ja võõrastega suhtlemiseks. Saime end tõsiselt proovile panna ja peale selle võimaluse näha hulganisti kuulsaid ja kauneid paiku.

Reis oli imetore ja oleme tänulikud oma inglise keele õpetajale, kes andis meile võimaluse sellel reisil osaleda.

Suur tänu ka kooli juhtkonnale ja Lääne-Saare vallavalitsusele, tänu kelle toetusele reis teoks sai.

Emili ja Triinu-Liis

Print Friendly, PDF & Email