Nädalavahetusel joodi, sõideti ja kakeldi

Politsei sai nädalavahetusel 20 väljakutset, põhjuseks avariid, purjus päi sõitmised ja kaklused.

Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juht Matis Sikk nentis, et reede õhtu ja öö olid veel suhteliselt rahulikud. Reede õhtul rikkus üks alaealine noormees tubakaseadust ja kahe noormehe suhtes alustati menetlust seoses alkoholiseaduse rikkumisega.

Laupäeva lõunast alates vajati politsei abi juba tunduvalt rohkem. Päeval teatati, et Kuressaare kaubamajas on kinni peetud pisivaras, kes üritas pihta panna lõhnaõli. Politseile anti üle 40-aastane mees, kelle suhtes algatati väärteomenetlus ja mees peeti 48 tunniks kinni.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Andra Jundas selgitas, et kinnipidamise üks eesmärk on ära hoida uute süütegude toimepanemist ja süüdlase põgenemist.

“Kinnipidamine ei ole kohustuslik toiming, vaid seda otsustab menetleja iga juhtumi ja isiku puhul eraldi. Sellel aastal on süütegude toimepanemise tõttu nii kriminaal- kui ka väärteokorras kinni peetud 41 isikut, kuid seda, kui paljud neist on 48 tunniks kinni peetud, ei oska täpselt öelda,” lisas Jundas.

Laupäeva õhtul käis politsei abis Karujärve kandis metsa eksinud seenelisel, kes pärast ligi tunniajast otsingut leidis tee metsast välja. Muu hulgas kasutati ka politseisõiduki helisireene. Arstiabi seeneline ei vajanud ja lugu lõppes õnnelikult.

Sama päeva õhtul poole kuue paiku sõitis joobnud 56-aastane mees jalgrattaga Kuressaares Olerexi tankla juurdesõidutee ja Kuressaare ringtee ristmikul otsa liiklusmärgile ning kukkus ja sai vigastusi, mis vajasid haiglaravi. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust.

Pühapäeval enne keskpäeva sõitis 65-aastane mees mööda Tallinna tänavat ja otsa ohutussaarel olevatele liiklusmärkidele. Esialgsetel andmetel oli õnnetuse põhjuseks juhi joobeseisund. “Õnneks ei olnud keegi sel ajal teed ületamas ja ka juht ise õnnetuses viga ei saanud,” lisas Matis Sikk. Juhtumi suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Laupäeva õhtul käis politsei väljakutsel Pihtla piirkorras, kus eksabikaasa, 49-aastane mees, käitus oma naisega agressiivselt ja kodus olnud lapsed olid hirmul. Mees toimetati kainenema. Keskööl toimus Leisi piirkonnas naabritevaheline tüli, mille käigus tekitati 63-aastasele mehele raske tervisekahjustus. Politsei on juhtunu uurimiseks algatanud kriminaalmenetluse.

Samal ööl tuli politseil lahutada Kuressaare kesklinnas Kodulinna lokaali ees kaklejaid, kellest üks oli 24-a mees ja teine 44-aastane.

“Selle sündmuse asjaolud on alles täpsustamisel,” sõnas Sikk.

Print Friendly, PDF & Email