Küünlast alguse saanud tulekahjus hävis elumaja (FOTOD) (2)

Autor: Irina Mägi

Täna, 5. novembril, veidi peale südaööd sai häirekeskus teate tulekahjust Saaremaa vallas Mägi-Kurdla külas. Teataja sõnul oli küla kohal näha tulekuma ning ta arvas, et tegemist võib olla tulekahjuga. Helistaja liikus tulekuma suunas ning andis mõne aja pärast teada, et põles vana talumaja. Majast oli välja pääsenud maja peremees.

Päästjate saabudes põles maja lausleegiga ning sisse oli kukkunud hoone katus. Tulekahju lokaliseeriti kell 1.44 ning kustutati lõplikult kell 3.13.

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kaisi sõnul võis tulekahju, esialgsetel andmetel, alguse saada põlema jäänud küünlast. Majas viibinud mehe äratas unest tööle hakanud suitsuandur, mis küll ei olnud paigaldatud lakke vaid lebas laual. Peremees toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahjust pääsesid veel kaks kitse ning koer koos kahe kutsikaga.

“Head inimesed, rõhutame, et küünal tuleb paigutada ohutusse kohta ja kindlale, mittepõlevale alusele. Kindlasti ei tohi seda jätta järelevalveta,” märkis Kais, lisades, et seekord päästis inimelu selgelt suitsuandur.

“Oleme selle eest tänulikud, kuid siiski tuletame meelde, et suitsuandur tuleb paigaldada lakke!” rõhutas Kais, tuletades inimestele meelde, et õigesti paigaldatud suitsuandur hakkab tööle ruumis levivate põlemisjääkide ja suitsu peale, andes häire siis, kui pääsemine ja tule kustutamine on inimesele endale veel jõukohane. Kui andur patarei vahetamiseks või puhastamiseks laest alla võetakse, tuleb see sinna ka kohe tagasi panna. Ei või iial teada, kas ta riiulile või lauale unustatuna inimest põlengust säästa võib, sest suits ei pruugi jõuda selliselt õigel ajal andurini.

Vastu talve oma kodust ilma jäämine on ränk ning veel rängem on see teadmine, et seda oleks saanud täielikult vältida, kustutades küünla õigel ajal.

Print Friendly, PDF & Email