Taritu saab uue jalgpallistaadioni

Lääne-Saare vallas Taritu rahvamaja kõrval asuval jalgpalliväljakul algasid uuendustööd, millega paranevad märgatavalt mängutingimused.

Väljakut rahvaliiga kohtumisteks kasutanud FC Taritu on jõudnud oma tasemega Saaremaa ja Eesti tippu ning seal on mängitud ka kaks liiga finaali, milles võõrustajad olid sunnitud külaliste paremust tunnistama.

Tänavu esitas FC Rõngu United Eesti jalgpalli liidule ka protesti väljaku liiga väikeste väravate pärast, kuid seda ei rahuldatud. Arvestades kodumeeskonna mängutaset ja väljaku olukorda, oli selle kaasajastamiseks viimane aeg.

Uuendamise käigus ehitatakse väike tribüün ja võistkondade vahetusmängijatele pingid, muretsetakse väikesed ja suured väravad ning vihmutiga kastmissüsteem. Kui seni olid väljaku mõõtmed 40×60 m, siis pärast ehitustöid 45×90 m.

Kui seni sai Taritu jalgpalliväljakul mängida ainult rahvaliiga mänge, siis pärast rekonstrueerimist saab korraldada ka maakonna meistrivõistluste kohtumisi ja vajadusel Eesti neljanda liiga mänge, sest maa silutakse ära ja istutatakse uus muru.

FC Taritu eestvedaja Raimond Salong tõdes, et renoveeritud väljakul järgmisel hooajal veel mängida ei saa. “Mõtleme ja vaatame, kuidas meil rahaliselt kõige soodsam on ja kus meil kõige parem on,” lausus ta.

Tööde maksumus on 27 384 eurot, millest 23 550 eurot katab PRIA, ülejäänud kulud kannab vald.

Print Friendly, PDF & Email