“Silmapiiri taga” räägib Saare maakonna elust ja ettevõtlusest

Õie Õll ja Lembit Michelson on koostöös Saaremaa arenduskeskuse, Saaremaa ettevõtjate liidu ja ettevõtjatega valmis saanud mitmekülgse raamatu “Silmapiiri taga – elu ja ettevõtlus Saare maakonnas”.

Autorite sõnul oli neil sihiks võetud koostada Saaremaa ja Muhu turundamiseks kompaktne trükis, mis otsib vastuseid küsimustele, kuidas me ise end näeme, miks me siin oleme, kuidas hakkama saame ja kuidas külalisi vastu võtame.

333 pildiga illustreeritud 160-leheküljelises raamatus on seitse peatükki. “Aeglases rütmis” räägib aja teistsugusest kulgemisest saarel, meie tavadest ja traditsioonidest ning sellestki, kuidas meie külalised sellesse rütmi sobituksid. “Värsked tuuled” tutvustab siinset ettevõtlust ning oma eduloo jutustab seitse maakonna jaoks olulist inimest. “Möödunu hõng” viib tagasi aega, mil saarele tegid röövretki viikingid, Saksa ordurüütlid vallutasid viimased maalinnad ning alustati kivikirikute ja losside ehitamist, millest nüüdseks on kujunenud saarte olulisemad turismiobjektid.

“Õitsemises” vaadeldakse kasvavaid külasid, nende huvitavaid traditsioone ja teisigi põnevaid ettevõtmisi. “Päikesepealinnas” räägitakse Kuressaarest, selle inimestest ja üritustest, jalutatakse tänavatel ja külastatakse kohvikuid. “Tervis läbi vee!” on lugu meie spaakultuurist.

Raamat päädib peatükiga „Aplaus“ – mida muud teha, kui lõpeb järjekordne ooperietendus, festival, laulupidu, kontsert või pjedestaalile astuvad parimad sportlased.

Raamatuga saab tutvuda ja seda tellida Saaremaa arenduskeskuses (Lossi 1a).

Print Friendly, PDF & Email