Seitsmenda fotopäeva fookuses on pulmad

Laupäeval, 18. novembril kell 11–17 on taas kõik huvilised oodatud Kuressaare kultuurikeskuses toimuvale fotopäevale. Fotopäeva korraldatakse Õie Õlli ja Lembit Michelsoni eestvedamisel juba seitsmendat korda ning tänavu on kogupereürituse keskmes pulmad. Inspiratsiooni selleks andis Kuressaare pulmapealinna tiitel ja nii kannabki fotopäev alapealkirja “Hõissa pulmad!”. Osavõtt on kõigile tasuta.

Fotopäeva juhatavad sisse Kuressaare muusikakooli õpilased ja samal ajal saab vaadata galeriid fotovõistluse “Looduse aasta foto 2017” võidutöödest.

Nagu pulmapäevgi, algab ka pulmateemaline fotopäev pulmadeks valmistumisega ja kell 11 on kõik oodatud vaatama, kuidas meikar ja juuksur Kertu Koert pruutidele soenguid ja meiki teeb.
Kell 11.30–12.30 toimub Nikon D850 esmaesitlus Saaremaal, mida viib läbi Rene Mitt, ning kõigil soovijatel on võimalik kaamerat uudistada ja testida.

Kell 13 kõlab pulmamarss ja Meelis Juhandi taktikepi all algab praktiline töötuba “Hõissa pulmad!”. Samuti avatakse stuudionurk Nikon D850-ga pildistamiseks, kus kõigil huvilistel on võimalus teha proovivõtteid ja kaamera headuses ise veenduda. Fotograafe juhendavad Aivar Pihelgas, Lembit Michelson, Valmar Voolaid ja Sigrid Osa. Aivar Pihelgas, kes on ka raamatu “Praktiline fotograafia” autor, jagab näpunäiteid, kuidas pulma põnevalt jäädvustada, ning üheskoos vaadatakse rahvusvaheliselt hinnatud pulmapilte. Pihelgas räägib lähemalt ka sellest, kui tähtis on osata vaatajatele piltide kaudu tunnet ja emotsiooni jagada.

Fotopäeva töötoas võetakse igakülgselt luubi alla pulmafoto ja selle tegemine. “Alustame noorpaarist, stilistikast ja jumestusest ning räägime ka paljust muust, mis teeb ühest kaadrist piduliku päeva tõelise mälestuse,” selgitas fotopäeva korraldaja Õie Õll. “Tule osale, õpi ning ammuta inspiratsiooni! Töötoas on spetsiaalselt selleks päevaks valitud modellid, kellega koos hakkame õppima erinevaid töövõtteid,” julgustas Õll. “Nõrga pildi põhjuseks ei ole ebafotogeeniline inimene, vaid vähesed teadmised fotograafiast ja suhtlemisoskuse alahindamine. Fotograafi käsutuses on hulk vahendeid ja võtteid, mis toetavad terve sessiooni õnnestumist.”

Fotopäeva raames pannakse üles ka kaks näitust: kultuurikeskuse fuajees saab vaadata Kristel Lukatsi fotonäitust “Pilvede all”, mis jääb üles aasta lõpuni, ja suures saalis on Eesti pressifotograafide liidu aastanäitus “Pressifoto 2017”, kus on välja pandud 2016. aasta parimad pressifotod. Ühtlasi avaneb soodne võimalus soetada 15 euro eest raamat “Eesti Aasta Pressifoto 2017”.

Lisainfo:
http://foto.akriibia.ee/fotopaevad/.

Print Friendly, PDF & Email