VIDEO ja FOTOD: Tallinna suundunud Lux Expressi buss sõitis Muhus kraavi (TÄIENDATUD!) (29)

Saarte Hääle video.

Umbes kilomeeter enne Kuivastu sadamat on kraavis Lux Expressi buss. Saarte Häälele läkitatud lugeja info kohaselt on tegemist kella 17.55 ajal Kuressaarest Tallinnasse suundunud bussiga, mis pidanuks jõudma kell 21.50 Tallinna.

Kohal olid päästjad ja kiirabi ning juhtunuga tegeleti operatiivselt. Kella 20.50 ajal suundus kiirabi vilkurite välkudes linna poole. Päästjad aitasid kraavi sõitnud bussist inimesed välja, andsid kiirabi saabumiseni kannatanutele esmaabi ning puhastasid sõidutee.

Lux Expressi meediakontakti Keiu Valge sõnul juhtus õnnetus bussi ja traktori vahel. Nimelt liikus bussile Kuivastu poolt vastu traktor, millel taga haakes mingi suuremat sorti põllutehnika. See aga oli esialgsetel andmetel paraku kehvasti kinnitatud, tuli lahti ning sattus bussile ette, mistõttu sõitiski buss suurema kokkupõrke vältimiseks kraavi.

Valge kinnitusel praeguse info kohaselt keegi väga raskeid vigastusi ei saanud, väiksemaid vigastusi põhjustasid purunenud klaasid reisijatele küll. Ometi liikus suurem osa reisijatest teise bussiga Tallinna poole edasi.

Lux Expressi juhatuse esimees Andrus Treier tõdes, et bussis viibis eelmüügi andmetel 20 bussireisijat ja 20-aastase staažiga bussijuht. Ta märkis, et kolm reisijat ja bussijuht said purunenud klaasikildudest kergemaid vigastusi, kiirabi vaatas kannatanud üle ja viis bussijuhi Kuressaare haiglasse.

“Enamus reisijaid pääses ehmatusega, keegi neist haiglaravi ei vajanud ning suurem osa neist jätkas liikumist Tallinna poole teise bussiga ja jõudsid 20.30 väljunud praamile,” kinnitas Treier. “Üks reisija jätkas liikumist omal soovil teise transpordivahendiga.”

Õnnetus juhtus Treieri sõnul mõned kilomeetrid enne Kuivastu sadamat. Politsei esialgse info kohaselt tuli bussile Kuivastu poolt vastu traktor, mille külge haagitud laoturi tiivakinnitus läks katki, pääses liikuma ja rammis bussi.

Treier lisas, et Lux Expressi esindajad lähevad Tallinnasse jõudvatele reisijatele vastu ning üks Lux Expressi esindaja sõidab hetkel ka sündmuskohta. Bussi väljatõmbamiseks on vaja kahte puksiiri, mis jõuavad Saaremaale kõige varem neljapäeval.

GPS andmetel oli bussi kiirus õnnetuse hetkel 91 kilomeetrit tunnis, lubatud kiirus sellel maanteelõigul on 90 kilomeetrit tunnis. Asjaolude täpsema uurimisega tegeleb koha peal politsei.

Politsei pressiesindaja Andra Jundas teatas lisaks, et täna õhtul kella 19.09 ajal teatati häirekeskusele, et Saare maakonnas Tusti külas on buss kraavis.

Jundase sõnul sõitis traktor bussile vastu ning traktori taga oli virtsalaotur, mille küljest tuli lahti tükk, mis lendas bussi aknasse. Õnnetuse tagajärjel keeras buss kraavi ning bussile purunes esiklaas.

Liiklusõnnetuses sai politsei andmeil kergemaid vigastusi bussijuht ja veel neli reisijat, kuid haiglasse kontrolli toimetati ainult bussijuht. Asendusbuss viib 17 bussis olnud reisijat Tallinnasse.

 

Print Friendly, PDF & Email