Roostes relvaraud tõi kolmele inimesele kriminaalasja kaela (8)

Kümme aastat tagasi kiviaia seest leitud roostetanud relvaraud tõi selle leidjale ja veel kahele inimesele hulga pahandusi.

Tänavu augusti alguses algatas politsei kriminaalmenetluse selles, et mõni nädal varem oli keegi kodanik pannud osta.ee oksjonikeskkonnas enampakkumisele roostetanud relvaraua. Pärast oksjoni lõppu võttis saarlasega ühendust ostja, et relvaraud koos lukukojaga 50 euro eest ära osta.

Ostjal oli plaan relvaraud puhastada, üle värvida ja kasutada seda kaminal sisustuselemendina. Kuna tal polnud aega relvarauale järele minna, palus ta seda teha oma elukaaslasel. Roostetanud raud vahetaski omanikku, kuid keegi ei osanud kahtlustada, et õnnestunud tehing peagi kriminaalseks pöördub. 21. augustil astus ostja elukohta sisse politseinik, kes ohtliku eseme kaasa võttis.

Kriminaalmenetlusega tuvastati, et eelmine omanik oli leidnud kümmekond aastat tagasi ühe kiviaia seest relvaraua ja selle koju viinud. Juulis pani mees selle müüki, kust info omakorda politseini jõudis.

Politsei lõpetas oktoobris Lääne ringkonnaprokuratuuri loal kriminaalmenetluse, kuid pani kõigile asjaosalistele kohustuse riiki rahaliselt, kokku 1100 euroga toetada.

Print Friendly, PDF & Email