Raido Liitmäe tegi Muhus võimsa soolo (1)

Muhu vallavolikogus sai 10 kohaga enamuse Isamaa ja Res Publica Liit, kaks kohta läks Reformierakonnale ja ühe koha sai EKRE esindaja.

Valimised võitis vallavanem Raido Liitmäe, kes kogus 295 häält. Teise tulemuse tegi Reformierakonna kandidaat Igor Gräzin, kelle tulemus oli 67 häält.

Raido Liitmäe sai valimisvõidust teada saunas, kus talle tuli sellekohane telefonikõne. Liitmäe sõnul oli nii suur häältesaak talle üllatuseks. ”Ütleme ausalt, natuke uskumatu, et neid hääli nii palju on,” sõnas Liitmäe. ”Järelikult on see töö, mis on tehtud, õige olnud.”

Kuigi Muhus võitis valimised IRL, kes on Muhus võimul ka praegu, ei aja Muhu volikogu enamus parteipoliitikat. ”Meie volikogu lähtub mitte partei poliitikast, vaid sellest, mis on Muhule kasulik, ja see joon kindlasti jätkub,” ütles Liitmäe, kelle sõnul oli IRL-i 20-liikmelises nimekirjas vaid neli-viis erakonna liiget. Eile polnud tema sõnul jõutud veel arutada, kes võiks volikogu esimeheks saada, kuid Liitmäe pidas tõenäoliseks Ain Saaremäeli jätkamist.

Volikogu saab Muhus olema üksmeelne ka Igor Gräzini sõnul. Riigikogu liige lubas kindlasti hakata Muhu volikogus ka osalema. Tema sõnul ei kavatse nad kellegi vastu oponeerima hakata. ”Ütlesime kohe, et me tahame vaid käed külge panna. Meile meeldib senine vallavanem, meile meeldivad sellised arengud,” kinnitas Gräzin.

IRL-ist said volikogusse: Raido Liitmäe, Aarne Jõgi, Ain Saaremäel, Mihkel Ling, Meelis Mereäär, Aino Rummel, Ivi Tammeaid, Tiina Saar, Jaan Kesküla ja Liinu Tuust. Reformierakonnast on volikogus lisaks Gräzinile veel Tarmo Jõeleht ja EKRE-st Daniel Mereäär.

Print Friendly, PDF & Email