Ott Tänaku autogramm osutus kuumaks kaubaks

Kuressaare lossi esisel platsil Saaremaa ralli 50. juubeliaastale pühendatud näitusel jagas huvilistele autogramme ka Ott Tänak, kes oli rahva hulgas nii menukas, et ralliässa tiheda ajagraafiku tõttu jäid viimased soovijad autogrammist ilma.

SUUR TUNG: Kuna aeg surus peale ja Ott Tänakul oli vaja võistluseks valmistuma hakata, jäi paarkümmend inimest seekord autogrammist ilma. Nurinat siiski ei kostnud, sest kõik tahavad Oti võitu ning on selge, et niisama see ikkagi ei tule. Võit kodusaare teedel sõidetaval juubelirallil oleks Otile suurepärane sünnipäevakingitus, sest ralliäss tähistab homme oma 30. sünnipäeva.
Maanus Masing

Pool tundi kestnud autogrammisessioonile oli tulnud sadu inimesi, kohal olid poisid ja tüdrukud, mehed ja naised, isad ja emad, suuremad ja väiksemad pered, saarlased ja mandrirahvas ning järjekorras seisti isegi koertega.

Ott Tänaku allkiri võeti riietele, kalendritele, plakatitele, kätele, mütsidele ja mobiilidele, võeti endale ja võeti perele. “Mina lasin Otil panna autogrammi lapsevankrile, sest kui me selle hiljem maha müüme, siis saab rohkem raha küsida,” ütles rahvasummast läbimurdnud Keito Liiv.

Eile aga sõlmisid Kuressaare linnapea Madis Kallas ja Eesti autospordi liidu president Ari Vatanen ühise koostöölepingu sooviga, et Saaremaa ralli ka tulevikus kestma jääks.

Osapooled leppisid kokku, et koostöö eesmärk on tagada ralli toimumine tulevastel aastatel ja Saaremaal toimuvate autorallivõistluste traditsiooni jätkamine. Pooled lubavad teha ühiseid jõupingutusi, aitamaks kaasa tulevaste Saaremaa rallide korraldamisele.

“Meie jaoks on ralli näol tegu number üks spordiüritusega ja maakonna esikolmikusse kuuluva sündmusega nii majanduse ja kultuuri kui ka turismi vaatevinklist. Soovime, et ralli Saaremaal jätkuks,” rääkis Madis Kallas.

Ari Vatanen ütles, et selline koht, nagu Saaremaa, vajab meelelahutust ja spordivõistlusi, et elu siinkandis edasi viia. “Teie korraldatud ralli on tunnustatud nii pealtvaatajate kui ka rallisõitjate hulgas,” märkis ta, lisades, et samal positsioonil on ralli kogu Eesti autospordis.

“Aga omavalitsus peab olema siin osaline, sest sellised üritused toodavad tagasi ja motiveerivad kohalikke inimesi tegutsema ning aitavad elu siin edendada. Autospordiliit ei saa toetada korraldajaid finantsidega, küll aga saab olla abiks muudes valdkondades,” rääkis Vatanen.


Head rallifännid! 

• Saatke meile oma fotod värvikatest hetkedest Saaremaa tänavuselt juubelirallilt. Fotod läkitage aadressil uudis@saartehaal.ee .
• Uuenevat pildigaleriid ja uudiseid vaata Saarte Hääle veebilehelt www.saartehaal.ee ja kuula Ralliraadio vahendusel Kadi lainepikkusel 90,5 MHz. 
• Reportaaži vesise juubeliralli ettevalmistustest loe tänase Saarte Hääle lk 8-9! 

Print Friendly, PDF & Email