Saaremaa juubelirallil on stardis kümme varasemat võitjat

Saaremaa ralli 2016 võitjad Plangi ja Sarapuu.
Foto: Raivo Remmelgas

Eeloleval nädalalõpul sõidetakse Lääne- ja Kesk-Saaremaa teedel Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge viimane etapp, Silveston Saaremaa ralli.
Ralli pressiesindaja Rauno Paltseri andmeil registreerus 50. Saaremaa rallile 176 võistluspaari kaheteistkümnest riigist. Pikast stardirivist leiab tänavu koguni kaheksa pilooti ja kaks kaardilugejat, kellel varasemast Saaremaa teedelt võit ette näidata.

Juubeliralli stardirivi avab 2008. ja 2011. aasta Saaremaa ralli võitja ning autoralli MM-arvestuse hetke teine mees Ott Tänak, kes istub koduteedel tuttava Ford Fiesta RS WRC rooli. Tema kõrvalistmel võtab koha sisse 2009. ja 2013. aasta ralli võitja ning tänavuse hooaja 4WD absoluutarvestuse meister Georg Gross.

„Tahaks korra maakodus rahulikult magada, ilmselgelt on see minu jaoks väike vaheldus. Paariks päevaks saab aja maha võtta. Georgiga on meil plaan ikka minna võidule ning n-ö lolli mängima ei lähe. Kindlasti on tulemas palju inimesi ja pettumust ei tahaks neile valmistada. Tahaks uskuda, et selle autoga saab hästi sõita ning olen kuulnud, et Georg valmistub uueks ametiks väga tõsiselt,“ sõnas Tänak Kuku Raadio saates Piloot antud rallieelses intervjuus.

Kohe Tänak – Gross järel saavad lähte 2015. aasta Saaremaa ralli võitjad Egon KaurAnnika Arnek, kellele see on hooaja teiseks stardiks uuel Ford Fiesta proto autol.
Valitseva Saaremaa ralli võitjana asub võistlustulle Siim Plangi. Möödunud aastase võistluse võitja on oma Mitsubishi Lancer Evo X vahetanud Škoda Fabia R5 vastu ning tema kõrvalistmel võtab sel aastal neljandat korda koha sisse Urmas Roosimaa.

Viienda piloodina endistest võitjatest on stardis 2007. aasta parim Rainer Aus. Tänavusest hooajast VW Polo proto autoga sõitva mehe kõrvalistmel istub, nagu ka eelneval kolmel meistrivõistluste etapil, Taaniel Tigas.

„Saaremaa on alati äge ja siia on hea tulla. Sõitjatele ei ole see ralli kunagi kerge olnud ega saa ka seekord olema, sest lubab veel vihma juurde nii, et kindlasti hakkab ka üksjagu juhtuma. Selle libedaga ma ei oska midagi oodata. Peab kindlalt ja stabiilselt sõitma, kuid R5-te vastu pole mul Pologa kerge saada. Juubelirallilt ootan igatahes põnevat võidusõitu,“ võttis Aus rallieelsed mõtted kokku.

Rõõm on tõdeda, et kahe aastase pausi järel on Saaremaal taas autoroolis istumas 2001. ja 2002. aasta võitja Margus Murakas, kes startimas tuliuuel Audi S1 proto autol.

14. järjestikuse Saaremaa ralli stardi teeb 2014. aasta võistluse võitja Timmu Kõrge. Saarlasele loeb koduteedel Subaru Impreza kõrvaistmel kaarti Jaanus Bõstrov.
2011. aastal koduse võistluse võitnud Ott Tänakule luges kaarti Kuldar Sikk. Sikk on stardis ka juubelirallil ning läheb koos piloot Ken Torniga (Ford Fiesta R2T) püüdma Estonian R2 Challenge peaauhinda, milleks on 28 000 eurot.

Numbri 78 all on rajale startimas ka 1978. aasta Tehumardi ralli võitja Viktor Ivanov, kelle tagaveoolise BMW 325 kõrvalistmel istub Jaak Aru.

Silveston 50. Saaremaa ralli start antakse traditsiooniliselt Kuressaare keskväljakul, kui reedel kell 17.30 sõidab esimene võistlusauto stardipoodiumile. Reedel sõidetakse kolm katset, nende hulgas ka Kuressaare linnakatse. Laupäeval sõidetakse Silveston Saaremaa rallil kaheksa kiiruskatset, teiste hulgas ka tänavuse ralli punktikatse SS11 Sääre/Silveston (18,22 km). Seda katset on viimati Saaremaa rallil sõidetud aastal 2001. Ühtekokku läbitakse kahe päeva jooksul 130,71 katsekilomeetrit. Kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised, välja arvatud reedeõhtune publikukatse Kuressaare linnas.

Ralliraadioks on nagu Saaremaal ikka Raadio Kadi, mis levib Saaremaal sagedustel 90,5 ja 98,6 MHz. Stuudios võtavad koha sisse Erki Berends ja Marek Lindmaa ning katse finišitest toovad värsked sõitjate muljed kuulajateni Gunnar Siiner, Mikk Saarela ja Siim Metsmaa.

Ralli aftekas ühes Raadio Kadi 25. sünnipäevapeoga toimub laupäeva õhtul Kuressaare spordihoones. 

Print Friendly, PDF & Email